Raport: nowy Apple Watch ze wsparciem dla LTE, zmienionym dizajnem, premiera we wrześniu

Tomek Czech   5 sierpnia 2017

Od dawna słyszeliśmy pogłoski, że Apple wprowadzi na rynek Apple Watcha ze wsparciem dla łączności komórkowej, co uniezależni go od iPhone’a. Według najnowszego raportu Bloomberga, stanie się to jeszcze w tym roku. Apple Watch LTE ma zostać zaprezentowany we wrześniu (prawdopodobnie razem z nowymi iPhone’ami) i trafić do sprzedaży pod koniec roku.

berrolia

Produkcją modemów LTE do nowego modelu zegarka zajął się Intel. Tak jak iPhone, Apple Watch LTE będzie sprzedawany również przez operatorów komórkowych. Apple rozmawia z wybranymi sieciami – na początku zegarek może znaleźć się w tylko w ofercie tych operatorów, którzy są oficjalnymi dystrybutorami iPhone’a.

Informatorzy Bloomberga nie wykluczają jednak, że premiera urządzenia zostanie opóźniona i pojawi się ono na rynku dopiero w przyszłym roku. Apple już raz opóźniło debiut Apple Watcha ze wsparciem dla łączności komórkowej – pierwotnie miał on trafić na rynek już w 2016 r., ale firma z Cupertino nie rozwiązała na czas problemu krótkiego czasu pracy na baterii (antena 3G/LTE jest bardzo prądożerna).

Analityk Christopher Rolland twierdzi, że Apple może zastosować protokół CAT-M1, czyli rodzaj łączności LTE zoptymalizowany dla akcesoriów IoT – małych urządzeń, przesyłających lub pobierających małą ilość danych, przy niewielkim zużyciu energii. CAT-M1 jest już używany przez niektóre opaski fitness.

Apple posiada też patent na umieszczenie dodatkowej baterii w pasku zegarka.

Chwilę po opublikowaniu raportu Bloomberga, swoje “5 groszy” dorzucił John Gruber – według jego informacji, nowy model Apple Watcha ma posiadać nowy dizajn. Gruber nie podał jednak żadnych szczegółów na temat nowego wyglądu zegarka.

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Bloomberg, Daring Fireball

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: