A jednak! iPhone 8 w sprzedaży już we wrześniu, ale w BARDZO ograniczonych ilościach i tylko trzech kolorach – raport

Tomek Czech   8 sierpnia 2017

W swoim najnowszym raporcie Ming-Chi Kuo przewiduje, że Apple uda się jednak wprowadzić iPhone’a 8 do sprzedaży jeszcze we wrześniu, razem z iPhonem 7s i 7s Plus. Wszystkie modele mają być zaprezentowane jednocześnie na wrześniowej konferencji.

berrolia

Wcześniej analityk prognozował, że rynkowa premiera iPhone’a 8 odbędzie się najwcześniej w październiku lub listopadzie. Wygląda więc na to, że firmie z Cupertino udało się rozwiązać problemy z produkcją swojego najnowszego flagowca i bardzo jej zależy na tym, żeby jak najwcześniej rozpocząć jego sprzedaż. Bo nawet jeśli rzeczywiście ruszy ona we wrześniu, to będzie to premiera niemal symboliczna – Kuo przewiduje, że do końca września na rynek trafi co najwyżej 2-4 mln sztuk iPhone’a 8. Dla porównania: w przypadku iPhone’a 6 sprzedało się 10 mln sztuk zaledwie w pierwszych trzech dniach od premiery, a w przypadku iPhone’a 6s – 13 mln przez pierwsze trzy dni.

Zdobycie iPhone’a 8 będzie więc niezwykle trudne. I to nie tylko we wrześniu – analityk ocenia, że dostępność może nie poprawić się znacząco aż do początków 2018 r.

Według Kuo, wszystkie trzy tegoroczne modele – 7s, 7s Plus i 8 – będą miały wsparcie dla szybkiego ładowania, ale żeby z niego skorzystać, użytkownicy będą musieli dokupić zasilacz USB-C (29W, 61W lub nawet 87W) przeznaczony do MacBooka (tak samo można obecnie zrobić w przypadku iPada Pro).

Kuo twierdzi też, że wszystkie trzy nowe modele będą dostępne jedynie w trzech kolorach – czarnym, srebrnym i złotym.

Premiera tegorocznych iPhone’ów jest spodziewana w pierwszej połowie września (konferencja może się odbyć np. 6 września).

Przeczytaj też: Dlaczego Apple usuwa Touch ID? Bo rozpoznawanie twarzy jest szybsze, bardziej niezawodne i bezpieczniejsze – raport

Wszystko o iPhonie 8.

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: MacRumors

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: