Procesor A11 Bionic (iPhone X/8/8 Plus) uzyskuje rewelacyjny wynik w teście wydajności

Tomek Czech   13 września 2017

W sieci pojawił się wynik testu Geekbench rzekomo przedstawiający test wydajności procesora A11 Bionic w iPhonie X (istnieje też możliwość, że to wynik osiągnięty przez iPhone’a 8 Plus, który ma taki sam procesor co iPX i również 3 GB RAM; w teście telefon oznaczony jest jako “iPhone 10,5”). Jest duża szansa, że test jest prawdziwy – John Poole, twórca Geekbench, nie był do tej pory w stanie potwierdzić, że jest inaczej.

Po tym jak szybki był czterordzeniowy A10 Fusion, i jak dużo pracy Apple wkłada w rozwój swoich chipów spodziewaliśmy się, że sześciordzeniowy procesor w nowym flagowcu będzie zdecydowanie najbardziej wydajnym mobilnym chipem na rynku. I tak właśnie jest. A nawet lepiej – A11 Bionic uzyskał wyższy wynik niż najnowszy 13-calowy MacBook Pro z procesorem Intel Core i5.

berrolia

Wyniki testu są imponujące: 4061 na jednym rdzeniu – wynik o 15% lepszy niż osiągnięty przez iPhone’a 7 (3510) i aż 9959 w teście multi-core, czyli niemal dwa razy tyle, co iPhone 7 (5710).

Dla porównania: wynik Galaxy S8 to 2250 (single-core) i 7125 (multi-core). Note 8 w pierwszych testach był jeszcze wolniejszy: 2005 (single-core) i 6709 (multi-core).

Wynik osiągnięty przez A11 Bionic w iPhonie X lub 8 Plus jest lepszy niż rezultaty uzyskiwane przez najnowsze iPady Pro, MacBooki 12”, MacBooki Air i 13-calowe MacBooki Pro z tego roku.

Więcej z wczorajszej konferencji: 

300x300-oslo
Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Produkty Apple w super cenach

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: