iPhone X i iPhone 8/Plus mają wsparcie dla szybkiego ładowania

Tomek Czech   14 września 2017

Zgodnie z przewidywaniami, wszystkie trzy tegoroczne iPhone’y – X, 8 i 8 Plus – posiadają wsparcie dla szybkiego ładowania dzięki kontrolerowi USB Type-C Power Delivery. Apple pisze na swojej stronie, że możemy je naładować od 0% do 50% w 30 minut. Jednak musimy do tego użyć zasilacza USB-C, którego nie znajdziemy w pudełku z nowymi iPhone’ami.

berrolia

Taki zasilacz taki jest dołączany do 12-calowego MacBooka i nowych MacBooków Pro oraz sprzedawany oddzielnie. Dostępne są trzy modele o mocy 29 W (249 zł), 61 W (349 zł) i 87 W (399 zł).

Apple nie podaje, czy zasilacze o większej mocy przyspieszają ładowanie, ale opis na ich stronie niczego takiego nie sugeruje:

Testy przeprowadzone przez Apple w sierpniu 2017 r. na przedprodukcyjnych egzemplarzach iPhone’a 8, iPhone’a 8 Plus, iPhone’a X i przedprodukcyjnych wersjach ich oprogramowania oraz sprzedawanych jako akcesoria zasilaczy USB‑C Apple (model A1540 o mocy 29 W, model A1718 o mocy 61 W, model A1719 o mocy 87 W). Testy szybkiego ładowania przeprowadzono na rozładowanych telefonach iPhone. Czas ładowania zależy od czynników zewnętrznych; rzeczywiste wyniki mogą być inne.

Żeby podłączyć zasilacz do iPhone’a, będziemy potrzebowali też przejściówki USB-C – Lightning. Jej cena to 129 zł. Jeśli nie mamy MacBooka/Pro, szybkie ładowanie nowych iPhone’ów będzie nas więc sporo kosztować (minimum 378 zł).

W pudełku z iPhonem X/8/8 Plus znajduje się standardowa ładowarka o mocy 5W z klasycznym złączem USB-A.

Wsparcie dla szybkiego ładowania przez zasilacz USB-C posiadają też nowe iPady Pro 10,5” i 12,9”.

Przeczytaj też: Procesor A11 Bionic uzyskuje rewelacyjny wynik w teście wydajności

Więcej z wtorkowej konferencji: 

300x300-oslo
Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: