Apple Pay w Polsce już niedługo? BZ WBK przyznaje, że prowadzi “zaawansowane rozmowy”, jest gotowy technicznie, czeka na decyzję Apple (aktualizacja)

by Tomek Czech on 14 września 2017

Jesteśmy coraz bliżej wprowadzenia Apple Pay w Polsce? Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, Artur Pawłowski, dyrektor obszaru marketingu detalicznego i rozwoju oferty w BZ WBK oświadczył, że bank, który oferuje już wsparcie dla płatności HCE i Android Pay, prowadzi zaawansowane rozmowy nad wprowadzeniem trzeciej najważniejszej metody płatności mobilnych.

Dziennikarze ekonomiczni obecni na konferencji nie mają wątpliwości, że chodziło o Apple Pay.

Aktualizacja: Jacek Uryniuk na Cashless.pl:

Ze słów przedstawiciela BZ WBK wynika więc, że chodzi o Apple Pay i jest to wydaje mi się pierwsza oficjalna wypowiedź polskiego bankowca, która tak obiecująco zapowiada możliwość udostępnienia Apple Pay polskim klientom. Sugeruje bowiem, że bank prowadzi w tej sprawie zaawansowane rozmowy. Fakt, że spółka matka BZ WBK, czyli hiszpański Santander już oferuje Apple Pay, na pewno w nich nie przeszkadza. Wcześniej wszelkie doniesienia na temat debiutu tego rozwiązania nad Wisłą miały raczej charakter plotek.

Będziemy Was informować, jeśli pojawią się dodatkowe informacje w tej sprawie.

Przeczytaj wywiad na temat Apple Pay i płatności mobilnych w Polsce, który przeprowadziłem z Jackiem Uryniukiem, ekspertem z Cashless.pl.

Więcej o Apple Pay:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Tomek Czech

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.
Twitter: @finicestfini
Tomek Czech

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page

Previous post:

Next post: