Apple Pay w Polsce już niedługo? BZ WBK przyznaje, że prowadzi “zaawansowane rozmowy”, jest gotowy technicznie, czeka na decyzję Apple (aktualizacja)

Tomek Czech   14 września 2017

Jesteśmy coraz bliżej wprowadzenia Apple Pay w Polsce? Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, Artur Pawłowski, dyrektor obszaru marketingu detalicznego i rozwoju oferty w BZ WBK oświadczył, że bank, który oferuje już wsparcie dla płatności HCE i Android Pay, prowadzi zaawansowane rozmowy nad wprowadzeniem trzeciej najważniejszej metody płatności mobilnych.

berrolia

Dziennikarze ekonomiczni obecni na konferencji nie mają wątpliwości, że chodziło o Apple Pay.

Aktualizacja: Jacek Uryniuk na Cashless.pl:

Ze słów przedstawiciela BZ WBK wynika więc, że chodzi o Apple Pay i jest to wydaje mi się pierwsza oficjalna wypowiedź polskiego bankowca, która tak obiecująco zapowiada możliwość udostępnienia Apple Pay polskim klientom. Sugeruje bowiem, że bank prowadzi w tej sprawie zaawansowane rozmowy. Fakt, że spółka matka BZ WBK, czyli hiszpański Santander już oferuje Apple Pay, na pewno w nich nie przeszkadza. Wcześniej wszelkie doniesienia na temat debiutu tego rozwiązania nad Wisłą miały raczej charakter plotek.

Będziemy Was informować, jeśli pojawią się dodatkowe informacje w tej sprawie.

Przeczytaj wywiad na temat Apple Pay i płatności mobilnych w Polsce, który przeprowadziłem z Jackiem Uryniukiem, ekspertem z Cashless.pl.

Więcej o Apple Pay:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: