Apple Pay w Polsce szybciej dzięki nowemu systemowi płatności od Apple?

Marek Twejn   28 kwietnia 2017

Jest szansa, że Apple Pay pojawi się w Polsce szybciej, niż się spodziewaliśmy: Recode informuje, że Apple pracuje nad nowym systemem płatności, który umożliwiłby użytkownikom iPhone’ów szybkie przesyłanie sobie pieniędzy. Być może zostanie on nazwany “Apple Cash”. Według jednego z informatorów, Apple ma to ogłosić jeszcze w tym roku. Według innego, data premiery nowego serwisu nie została jeszcze ustalona.

berrolia

Apple miało też rozmawiać z Visą na temat stworzenia własnej karty przedpłaconej (prepaid), prawdopodobnie tylko wirtualnej, która działałaby w systemie debetowym Visa, i która byłaby częścią systemu Apple Cash. Za pomocą tej karty moglibyśmy płacić używając środków otrzymanych szybkim przelewem od innych osób.

Kartę można by też dodać do Apple Pay i płacić używając systemu płatności mobilnych od Apple, zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i online.

Taka karta zmieniłaby w dużym stopniu zasady, na jakich Apple Pay pojawia się na nowych rynkach – Apple nie musiałoby się już dogadywać z bankami, których karty podpinamy tradycyjnie do Apple Pay. Teraz do aplikacji Portfel moglibyśmy dodać po prostu kartę otrzymaną bezpośrednio od Apple/Visy. Co prawda banki zazwyczaj z chęcią podejmują współpracę z Apple przy Apple Pay (wiemy np., że polskie banki z chęcią powitałyby Apple Pay w Polsce), ale nowy system bez wątpienia znacznie upraszczałby i przyspieszał proces wkraczania na nowe rynki. Globalne porozumienie z Visą teoretycznie umożliwiłoby natychmiastowe uruchomienie serwisu Apple Cash i mobilnych płatności zbliżeniowych we wszystkich krajach, w których sprzedawane są produkty Apple (i w których jest dostateczna ilość terminali zbliżeniowych).

Apple Cash może zostać wprowadzone jeszcze w tym roku, wiec jest szansa, że jeszcze przed końcem 2017 r. moglibyśmy używać tego serwisu w Polsce.

Pamiętajmy też, że płatności przez Apple Pay mogą być dostępne nad Wisłą już w najbliższych miesiącach dzięki Revolut.

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Recode

Produkty Apple w super cenach

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: