iPhone 8 i 8 Plus mają nieco mniej pojemne baterie niż iPhone 7/Plus, tyle samo RAM

Marek Twejn   14 września 2017

Okazuje się, że iPhone 8 i iPhone 8 Plus mają nieco mniej pojemne baterie niż iPhone 7 i 7 Plus. Apple nigdy nie podaje dokładnej pojemności baterii w swoich smartfonach (tak samo jak w iPadach czy Apple Watchu), dlatego najczęściej musimy czekać, aż urządzenie zostanie rozłożone na części przez iFixit. Tym razem szczegółowe dane dotyczące baterii w nowych iPhone’ach zostały dostrzeżone na stronach chińskiej agencji TENAA, zajmującej się wydawaniem certyfikatów dla urządzeń telekomunikacyjnych.

berrolia

Wynika z nich, że iPhone 8 ma baterię o pojemności 1821 mAh, natomiast iPhone 8 Plus – 2675 mAh.

Dla porównania: bateria w iPhonie 7 ma pojemność 1960 mAh, a w iPhonie 7 Plus – 2900 mAh.

Ale Apple podaje no swoich stronach, że czas pracy baterii w iPhonie 8/Plus nie zmieni się w porównaniu z zeszłorocznymi modelami.

Certyfikaty wydane przez TENAA potwierdzają też, że iPhone 8 posiada 2 GB RAM, a iPhone 8 Plus – 3 GB (tak, jak zeszłoroczne modele).

Na razie nie ma żadnych informacji na temat pojemności baterii iPhone’a X. Z wcześniejszych doniesień wynikało, że firma z Cupertino zamierza zastosować baterię w kształcie litery “L” o pojemności około 2700 mAh. Nowy flagowiec ma być wyposażony w 3 GB RAM.

Oprócz wsparcia dla ładowania indukcyjnego Qi, wszystkie trzy nowe iPhone’y posiadają również wsparcie dla szybkiego ładowania przez zasilacz USB-C (czytaj więcej).

Więcej o nowych produktach Apple: 

300x300-oslo
Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Steve H.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: