Apple Pay w Polsce nie w tym roku – Apple ujawnia listę krajów, w których system zadebiutuje jeszcze w 2017

Tomek Czech   2 sierpnia 2017

No to jest już niemal pewne, że Apple Pay nie pojawi się w Polsce w tym roku – podczas wczorajszej konferencji po ogłoszeniu wyników finansowych przez Apple, Luca Maestri, dyrektor finansowy firmy z Cupertino ogłosił, że jeszcze przed końcem roku Apple Pay zadebiutuje w Danii, Finlandii, Szwecji i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

berrolia

Co prawda nie powiedział wprost, że są to jedyne kraje, w których system płatności mobilnych od Apple pojawi się w tym roku, ale gdyby firma miała w planach wprowadzenia Apple Pay na inne rynki jeszcze w 2017 r., Maestri prawdopodobnie by o tym poinformował.

Mamy więc oficjalną listę krajów, w których system zostanie wdrożony w tym roku. Nie ma na niej Polski.

To, że Apple Pay nie pojawi się w naszym kraju w tym roku, przewidywał już kilka miesięcy temu Jacek Uryniuk, ekspert od płatności mobilnych z serwisu Cashless.pl (powoływał się na własne źródła w polskich bankach).

Żeby móc płacić w Polsce iPhonem lub Apple Watchem już teraz musimy więc pokombinować z aplikacją boon (zobacz jak). Czekamy też na oficjalne wsparcie Apple Pay przez Revolut.

Trudno przewidzieć, kiedy płatności mobilne z Cupertino oficjalnie zadebiutują nad Wisłą. Być może w 2018 r. Być może jeszcze później. Na pytanie “Dlaczego Apple Pay nie ma jeszcze w Polsce?” Uryniuk starał się odpowiedzieć w wywiadzie, który przeprowadziłem z nim w kwietniu.

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

CYBER WEEK W LANTRE (APPLE AUTHORIZED RESELLER)

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: