Potwierdzamy: iPhone 8 (Plus) uzyskuje rewelacyjny wynik w teście szybkości

Tomek Czech   22 września 2017

Nie o to chodzi, że nie wierzyłem, że iPhone 8 jest najszybszym smartfonem na świecie. Po prostu chciałem się na własne oczy przekonać, że trzymany przeze mnie w ręku telefon ma bardziej wydajny procesor niż ten, który znajdziemy w najnowszym MacBooku Pro (13″, z Core i5). No i oczywiście okazało się, że ma. W zeszłym roku świat zachwycał się chipem A10 Fusion, w tym roku ekscytujemy się jeszcze lepszym (znacznie lepszym!) procesorem A11 Bionic.

berrolia

W teście single-core mój iPhone 8 Plus osiągnął wynik 4223 punkty, a w multi-core 10329.

Dla porównania: średnie wyniki iPhone’a 7 Plus to odpowiednio 3306 i 5411, Galaxy S8 – 1966 i 6492, a Galaxy Note 8 – 2005 i 6709.

Phone 8/Plus uzyskuje też lepsze rezultaty od najnowszych iPadów Pro, MacBooka 12”, MacBooka Air i 13-calowego MacBooka Pro z procesorem Intel Core i5.

Tak wyglądają wyniki testu, który przeprowadziłem zaraz po pierwszym uruchomieniu iPhone’a 8 Plus (jako “nowego iPhone’a”, bez odtwarzania kopii z iCloud).

Porównanie wyników tegorocznego iPhone’a z wynikami starszych modeli pokazuje dzielącą ich ogromną przepaść.

Również w teście wydajności procesora graficznego iPhone 8 Plus osiągnął rewelacyjny wynik. W tym teście wyprzedzają go tylko najnowsze iPady Pro z procesorem A10X Fusion.

Zobacz galerię zdjęć iPhone’a 8 Plus w kolorze (teoretycznie) złotym.

Partnerem naszego wyjazdu na berlińską premierę iPhone’a 8 jest KMP – niemiecka firma tworząca najwyższej klasy, innowacyjne akcesoria do sprzętu Apple, która właśnie wchodzi na polski rynek.

W ofercie KMP znajdziecie oczywiście etui do nowych smartfonów z Cupertino – iPhone’a 8, 8 Plus oraz iPhone’a X, a także akcesoria do pozostałych modeli iPhone’a oraz iPada, MacBooka czy Apple Watcha.

Wszystkie produkty możecie obejrzeć na oficjalnej stronie KMP.

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: