iPhone 8 – najszybszy telefon na świecie

Marek Twejn   22 września 2017

Wiemy już, że procesor A11 Bionic osiąga rewelacyjne wyniki w teście wydajności – wyposażony w niego iPhone 8 jest zdecydowanie szybszy nie tylko od poprzednich modeli iPhone’a i wszystkich telefonów z Androidem, ale również od najnowszych iPadów Pro, MacBooka 12”, MacBooka Air i 13-calowego MacBooka Pro z procesorem Intel Core i5. Eksperci z Tom’s Guide przeprowadzili szczegółowe testy iPhone’a 8 z chipem A11 Bionic i oto, co stwierdzili:

berrolia

“Bionic” w nazwie nowego procesora nie jest tylko chwytem marketingowym. A11 Bionic to najpotężniejszy chip spośród wszystkich użytych kiedykolwiek w smartfonie. Poddaliśmy go wielu szczegółowym testom i rezultaty pokazują, że równa on z ziemią wszystkie telefony z Androidem, jakie do tej pory testowaliśmy.

W teście Geekbench 4, iPhone 8 uzyskał 10170 punktów – ponad 50% więcej niż Galaxy Note 8 i One Plus 5. Jeszcze większa różnica dzieliła go od Galaxy S8.

Podobnie wyglądają rezultaty testu wydajności grafiki.

W teście polegającym na wykonaniu konkretnego, bardzo wymagającego zadania – eksportowaniu 2-minutowego wideo 4K, iPhone 8 z A11 Bionic zostawił konkurencję jeszcze bardziej w tyle: poradził sobie z zadaniem w zaledwie 42 sekundy, podczas gdy Note 8 potrzebował na to aż 3:03 min., a Galaxy S8 – 4:07 min.

W procesor A11 Bionic będzie też wyposażony iPhone X, który pojawi się w sprzedaży 3 listopada.

Zobacz porównanie: iPhone 8 vs. iPhone 8 Plus vs. iPhone X

Więcej o iPhonie 8:

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Tom’s Guide

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: