Najciekawsze aplikacje i gry AR na iPhone’a i iPada

Dawid Olczak   21 września 2017

Udostępniając publicznie iOS 11 Apple oddało w nasze ręce potężne narzędzie, jakim jest ARKit. Rozszerzona rzeczywistość (Augmented Reality, AR) to w bardzo dużym skrócie funkcja wykorzystująca aparat do zeskanowania całego naszego otoczenia i pozwalająca na dodanie do niego wirtualnych obiektów, które widzimy na ekranie smartfona.

Lecz samo narzędzie nie przyda nam się do niczego – aby móc w pełni wykorzystać tkwiący w nim potencjał potrzebni są deweloperzy, którzy zaprojektują odpowiednie aplikacje. Na szczęście jest cała masa osób, które ciężko pracowały nad udostępnieniem nam odpowiednio dobrych jakościowo programów, wykorzystujących tą technologię.

berrolia

AR w App Store 

Krótką chwilę po publicznym debiucie iOS 11 w App Store zaczęły się pokazywać pierwsze gry i aplikacje wykorzystujące ARKit. Wprawdzie część z nich nie zasługuje nawet na to, by o nich wspomnieć, jest też dużo programów godnych uwagi.

Pamiętajmy jednak, że ARKit to nowość, deweloperzy dopiero się jej uczą i zastanawiają się, jak można w pełni wykorzystać drzemiący w niej potencjał. Z pewnością jednak jest to technologia, która w najbliższym czasie bardzo mocno wpłynie na to, jak gramy w gry czy używamy aplikacji. Dlatego postanowiłem przygotować dla Was zestawienie aplikacji, którymi warto się zainteresować.

Aplikacje

Night Sky (darmowa; zakupy w aplikacji) – Zaawansowane planetarium w Twoim iPhonie, od teraz wykorzystujące ARKit.

MeasureKit (darmowa; zakupy w aplikacji) – Narzędzie, dzięki któremu zwykle przyrządy miernicze możemy cisnąć w kąt.

Redbubble (darmowa) – aplikacja, dzięki której zamówimy ciekawie zaprojektowane ciuchy, poduszki, torby itp. Część z nich można oglądać w rzeczywistym świecie za pomocą ARKit.

Follow Me Dragon (8,99 zł) – Wirtualny przyjaciel dla każdego dziecka. Świetna aplikacja dla młodszych użytkowników iPhone’a.

Monster Park (13,99 zł)  – Aplikacja kierowana jest głównie dla młodszych osób, ale przyznam szczerze, że mi też daję dużo frajdy. Wirtualny T-Rex zachowuję się jak prawdziwy (podczas używania tej aplikacji koniecznie załóżcie słuchawki).

ARuler (darmowa; zakupy w aplikacji) – Kolejna świetna aplikacja miernicza, z pewnością przyda się każdej osobie.

Giphy World (darmowa) – Giphy w realnym świecie… super sprawa! Aplikacja z pewnością zrobi furorę w społecznościówkach.

Paint Space AR (darmowa; zakupy w aplikacji) – Malowanie za pomocą ARKit. Wymaga trochę wprawy, ale po dłuższej chwili da się ją opanować.

CARROT Weather (18, 99 zł) – Świetna aplikacja pogodowa wykorzystująca rozszerzoną rzeczywistość. Wirtualna “kulka” serwująca prognozę pogody potrafi być naprawdę śmieszna.

solAR – Solar System in AR (4,99 zł) – Eksploruj układ słoneczny dzięki AR. Świetna grafika i czysta przyjemność z korzystania.

Gry

Splitter Critters (13,99 zł) Naprawdę fajna i wymagająca gra z ciekawym pomysłem na siebie. Przeczytaj naszą recenzję.

Warhammer 40,000 (darmowa; zakupy w aplikacji) Całkiem przyjemna strzelanka w bardzo odległej kosmicznej przyszłości.

The Machines (23,99 zł) Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak to jest przenieść się na pole bitwy korzystając z AR, to z pewnością ta gra zaspokoi Twoją ciekawość.

Stack AR (darmowa; zakupy w aplikacji) Jeśli wydaję Ci się, że umiesz układać wieżę z klocków, to spróbuj zagrać w tą grę.

AMON (13,99 zł) Świetna grafika i dużo zabawy ze starożytnymi rzeźbami z muzeów na całym świecie, wszystko w AR.

Holo (darmowa) Jeśli chcesz wkręcić znajomych, że całkiem niedawno odwiedziła Cię zgrabna koleżanka lub zombi przechadzało się po Twoim mieszaniu, to z pewnością ta aplikacja jest dla Ciebie.

Mammoth Mini Golf AR (23,99 zł) Prehistoryczny mini golf z mamutami. Pomysł dość oryginalny, który z pewnością spodoba się młodszym członkom naszej rodziny.

ARise (13,99 zł) Wirtualne Puzzle, które wymagają od nas poruszania się, by je ułożyć Koniec z siedzeniem na kanapie.

AR – Tower (8,99 zł) Jenga w AR (kocham takie gry!)

Więcej o ARKit: 

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Najlepsza oferta Apple dla firm👇

Dawid Olczak

Użytkownik sprzętów z nadgryzionym jabłkiem od 2010 roku.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: