Druga publiczna beta iOS 11.1 już dostępna – ponad 100 nowych emoji i powrót przełączania aplikacji przez 3D Touch

Tomek Czech   10 października 2017

Oprócz wersji deweloperskiej, Apple udostępniło też publiczną wersję drugiej bety iOS 11.1. Mogą ją zainstalować wszyscy uczestnicy programu Apple Beta Software Program (zobacz jak przystąpić do programu i zainstalować publiczną wersję beta).

Najważniejsze zmiany w iOS 11.1 beta 2 to dodanie ponad stu nowych emotikonów i przywrócenie możliwości przełączania aplikacji przez 3D Touch.

berrolia

Nowe emoji to m.in. emotikony z Unicode 10 oraz te ogłoszone podczas Światowego Dnia Emoji, czyli m.in. zombie, kobieta w hidżabie, kobieta karmiąca piersią, twarz z brodą i osoba w pozycji kwiatu lotosu. Są również m.in. mózg, pieróg, elf, wampirzyca,, T-rex, flaga Anglii, Walii i Szkocji oraz kilka nowych zwierząt, gestów i twarzy. Wśród nowych emoji znajdziemy również gest, który w amerykańskim języku migowym oznacza „kocham cię”.

Szybkie przełączanie się pomiędzy aplikacjami z wykorzystaniem 3D Touch (przyciśnięcie lewego brzegu ekranu i przeciągnięcie palcem w prawo), które pojawiło się już w iPhonie 6s z iOS 9, zostało usunięte z iOS 11 z przyczyn – jak twierdzi Apple – technicznych. Przywrócono je w najnowszej becie.

Dzięki 3D Touch mamy też szybki dostęp do widoku otwartych kart aplikacji (tzw. app switcher).

Więcej o iOS 11:

Oficjalna lista WSZYSTKICH nowości w iOS 11

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Ruszył wspólny projekt ThinkApple i iSpot!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: