iOS 11: wszystko, co musisz wiedzieć o ulepszonej aplikacji Wiadomości

by Dawid Olczak on 4 października 2017

W iOS 11 wprowadzono sporo mniejszych lub większych nowości, które w zamyśle firmy z Cupertino powinny usprawnić obsługę całego systemu. Oczywiście nie zapomniano także o aplikacji Wiadomości. Choć próżno szukać w niej spektakularnych zmian, dodano kilka ciekawych efektów oraz parę usprawnień.

berrolia

Rozszerzenia iMessage

Zmiany w rozszerzeniach iMessage to jedne z najbardziej kontrowersyjnych zmian jakie wprowadzono w aplikacji Wiadomości. Wprawdzie rozszerzenia (aplikacje, naklejki, gry, itd.) znajdowały się już w poprzedniej wersji systemu, lecz były one ukryte i niewiele osób zdawało sobie sprawę z ich istnienia. W wersji iOS 11 zostały one jednak wyciągnięte na wierzch i od teraz są widoczne poniżej pola tekstowego. Dzięki temu zyskaliśmy do nich szybszy dostęp, lecz jednocześnie, moim zdaniem, oszpecono wygląd samej aplikacji.

Na szczęście istnieje możliwość schowania rozszerzeń i przywrócenia standardowego widoku aplikacji. Aby tego dokonać, wystarczy nacisnąć na ikonkę odpowiadającą za uruchomienie naklejek. Od teraz rozszerzenia pozostaną ukryte, nawet gdy zamkniemy aplikację w multitaskingu. Powrócą, gdy naciśniemy ikonkę ponownie.

Jednoręczna klawiatura QuickType

Właściciele iPhone’ów w wersji Plus z pewnością wyczekiwali z niecierpliwością na dodanie tej funkcjonalności. Od teraz wysyłanie wiadomości podczas obsługi telefonu jedną ręką jest dużo wygodniejsze. Aby aktywować jednoręczną klawiaturę przytrzymaj ikonkę globusa odpowiedzialną za zmianę języka i wybierz odpowiadającą Ci stronę zwężenia.

Funkcja ta działa w każdej aplikacji, w której da się wykorzystać klawiaturę.

Nowe efekty

Wszyscy, którzy zainstalowali na swoim iPhone wersję systemu iOS z numerkiem jedenastym mogą skorzystać z całkiem nowych efektów ekranowych w aplikacji Wiadomości.

Pierwszym z nich jest „Echo” – całkowicie nowy efekt, który powiela wcześniej wpisany tekst bądź emotikony. Drugi to „Reflektor” – oświetla naszą wiadomość niczym bardzo mocne światło reflektora scenicznego, jednocześnie przyciemniając wszystko, co się znajduję poza nim.

Obydwa nowe efekty oraz pozostałych siedem, które znamy z iOS 10, możemy wysyłać do naszych znajomych, którzy posiadają urządzenie z nadgryzionym jabłkiem.

Mam nadzieję, że pomogłem Wam w opanowaniu kilku nowych funkcji znajdujących się w aplikacji Wiadomości i od teraz będziecie mogli w pełni cieszyć się nowościami, które przygotowało Apple.

Zobacz też:

Oficjalna lista WSZYSTKICH nowości w iOS 11

Więcej o iOS 11:

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Dawid Olczak

Dawid Olczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem od 2010 roku. Miłośnik dobrej muzyki i książek fantasy, wieczny optymista od dziewięciu lat nieprzerwanie podróżujący po kraju.
Dawid Olczak

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page

Previous post:

Next post: