iOS 11: wszystko, co musisz wiedzieć o ulepszonej aplikacji Wiadomości

Dawid Olczak   4 października 2017

W iOS 11 wprowadzono sporo mniejszych lub większych nowości, które w zamyśle firmy z Cupertino powinny usprawnić obsługę całego systemu. Oczywiście nie zapomniano także o aplikacji Wiadomości. Choć próżno szukać w niej spektakularnych zmian, dodano kilka ciekawych efektów oraz parę usprawnień.

Rozszerzenia iMessage

Zmiany w rozszerzeniach iMessage to jedne z najbardziej kontrowersyjnych zmian jakie wprowadzono w aplikacji Wiadomości. Wprawdzie rozszerzenia (aplikacje, naklejki, gry, itd.) znajdowały się już w poprzedniej wersji systemu, lecz były one ukryte i niewiele osób zdawało sobie sprawę z ich istnienia. W wersji iOS 11 zostały one jednak wyciągnięte na wierzch i od teraz są widoczne poniżej pola tekstowego. Dzięki temu zyskaliśmy do nich szybszy dostęp, lecz jednocześnie, moim zdaniem, oszpecono wygląd samej aplikacji.

Na szczęście istnieje możliwość schowania rozszerzeń i przywrócenia standardowego widoku aplikacji. Aby tego dokonać, wystarczy nacisnąć na ikonkę odpowiadającą za uruchomienie naklejek. Od teraz rozszerzenia pozostaną ukryte, nawet gdy zamkniemy aplikację w multitaskingu. Powrócą, gdy naciśniemy ikonkę ponownie.

Jednoręczna klawiatura QuickType

Właściciele iPhone’ów w wersji Plus z pewnością wyczekiwali z niecierpliwością na dodanie tej funkcjonalności. Od teraz wysyłanie wiadomości podczas obsługi telefonu jedną ręką jest dużo wygodniejsze. Aby aktywować jednoręczną klawiaturę przytrzymaj ikonkę globusa odpowiedzialną za zmianę języka i wybierz odpowiadającą Ci stronę zwężenia.

Funkcja ta działa w każdej aplikacji, w której da się wykorzystać klawiaturę.

Nowe efekty

Wszyscy, którzy zainstalowali na swoim iPhone wersję systemu iOS z numerkiem jedenastym mogą skorzystać z całkiem nowych efektów ekranowych w aplikacji Wiadomości.

Pierwszym z nich jest „Echo” – całkowicie nowy efekt, który powiela wcześniej wpisany tekst bądź emotikony. Drugi to „Reflektor” – oświetla naszą wiadomość niczym bardzo mocne światło reflektora scenicznego, jednocześnie przyciemniając wszystko, co się znajduję poza nim.

Obydwa nowe efekty oraz pozostałych siedem, które znamy z iOS 10, możemy wysyłać do naszych znajomych, którzy posiadają urządzenie z nadgryzionym jabłkiem.

Mam nadzieję, że pomogłem Wam w opanowaniu kilku nowych funkcji znajdujących się w aplikacji Wiadomości i od teraz będziecie mogli w pełni cieszyć się nowościami, które przygotowało Apple.

Zobacz też:

Oficjalna lista WSZYSTKICH nowości w iOS 11

Więcej o iOS 11:

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Z miłości do Apple

Dawid Olczak

Użytkownik sprzętów z nadgryzionym jabłkiem od 2010 roku.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: