Porównanie szybkości: iOS 11 vs. iOS 10.3.3 na iPhonie 5s, 6 i 6s oraz iPadzie Air 1 i 2

Tomek Czech   19 września 2017

Aktualizacja: Apple udostępniło finalną wersję iOS 11.

iOS 11 – oficjalna lista WSZYSTKICH nowości

***

Dzisiaj około 19:00 Apple udostępni finalną wersję iOS 11 (sprawdź, jak odpowiednio przygotować się do instalacji). Wiele osób ma wątpliwości czy warto instalować najnowszy iOS na starszych iPhone’ach czy iPadach – czy aktualizacja nie zwolni, nie “zamuli” ich urządzenia. Od kilku lat Apple zwraca szczególną uwagę na optymalizację nowych wersji iOS pod kątem starszych urządzeń i jest zauważalnie lepiej – jeśli w ogóle zwalniają, to nie tak bardzo jak kiedyś . Ale nie oszukujmy się – iOS 11 nie był pisany pod iPhone’a 5s, ma działać najlepiej na iPhonie 8 czy X, po prostu nie może być inaczej.

berrolia

O tym jak urządzenia z poprzednich lat działają z iOS 11 w porównaniu z ostatnia wersją iOS 10, czyli iOS 10.3.3, możecie się przekonać na poniższych filmikach – porównanie przygotował tradycyjnie autor kanału iAppleBytes. Do testów użył udostępnionego przez Apple w zeszłym tygodniu iOS 11 w wersji Golden Master, czyli najprawdopodobniej finalnej wersji najnowszego systemu (Apple może w ostatniej chwili wprowadzić drobne poprawki, jeśli zauważy jakiś poważny błąd, ale zazwyczaj tego nie robi).

Brakuje testów na iPhonie 7, ale użytkownicy tego modelu z pewnością nie powinni się obawiać instalacji najnowszego iOS. iPhone SE powinien działać z iOS 11 podobnie jak iPhone 6s (dokładnie ten sam procesor, tyle samo RAM).

iOS 11 na iPhonie 5s

iOS 11 na iPhonie 6

iOS 11 na iPhonie 6s

iOS 11 na iPadzie Air

iOS 11 na iPadzie Air 2

Berrolia – poznaj historię powstania jednego z najlepszych uchwytów samochodowych na świecie 

Więcej o iOS 11:

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: iAppleBytes

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: