Jak wrócić z iOS 11 do iOS 10

Tomek Czech   20 września 2017

Aktualizacja: nie można już wrócić do iOS 10 – czytaj więcej.

Jeśli nie spodobał Ci się iOS 11 albo zwolnił Twoje urządzenie lub jeśli masz z nim jakikolwiek inny problem, możesz w szybki i łatwy sposób powrócić do iOS 10 (do czasu, kiedy Apple przestanie podpisywać ostatnią wersję poprzedniego systemu – iOS 10.3.3, co najprawdopodobniej stanie się za około miesiąc).

Żeby po powrocie do iOS 10 odtworzyć wszystkie Twoje ustawienia, dane i aplikacje potrzebna będzie kopia zapasowa wykonana jeszcze przed instalacją iOS 11. Jeśli nie masz takiego backupu, możesz zainstalować jedynie “czystą” wersję iOS 10, bez jakichkolwiek swoich danych.

berrolia

Jak wrócić z iOS 11 do iOS 10:

  • Pobierz plik IPSW z iOS 10.3.3 (ostatnia wersja poprzedniego systemu) dla Twojego urządzenia (linki do pobrania znajdziesz poniżej).
  • Wyłącz “Znajdź mój iPhone” (Ustawienia -> Apple ID -> iCloud -> Znajdź mój iPhone).
  • Podłącz urządzenie do komputera i uruchom iTunes (upewnij się, że masz najnowszą wersję programu – obecnie jest to iTunes 12.7).
  • Wprowadź urządzenie w tryb awaryjny (naciśnij jednocześnie i przytrzymaj przez 10 sekund przyciski Wł./Wył. i Home/przycisk ściszania na iPhonie 7/Plus). Trzymaj je naciśnięte, dopóki nie zobaczysz ekranu Tryb awaryjny.

iphone6-ios9-recovery-mode-screen

  • Gdy na komputerze pojawią się opcje odtwarzania lub uaktualniania, wybierz opcję Odtwórz trzymając wciśnięty przycisk ALT (na Macu) lub Shift (na Windowsie).
  • Wskaż ściągnięty plik IPSW i potwierdź. Rozpocznie się odtwarzanie urządzenia.
  • Po zakończeniu odtwarzania iPhone/iPad uruchomi się ponownie z zainstalowanym iOS 10.3.3. Możemy wtedy odtworzyć go z kopii zapasowej (zrobionej jeszcze przed instalacją iOS 11) lub skonfigurować jako “nowego iPhone’a”.

Linki do pobrania plików IPSW bezpośrednio z serwerów Apple:

Zobacz oficjalną listę wszystkich zmian w iOS 11.

Porównanie szybkości: iOS 11 vs. iOS 10.3.3 na iPhonie 5s, 6 i 6s

Więcej o iOS 11:

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: