iPhone X mógł być jeszcze droższy. Ale Apple zeszło z marży

Tomek Czech   20 września 2017

Wiele osób uważa, że Apple stosuje za wysokie marże (oczywiście zupełnie się z tym nie zgadzam, ale to temat na osobny artykuł). Okazuje się jednak, że w przypadku iPhone’a X marża Apple może być niższa niż w przypadku poprzednich modeli, choć nowy flagowiec kosztuje od nich dużo więcej.

berrolia

Wszystko przez bardzo wysoki koszt części do iPhone’a X. Kilka dni temu na stronie iChunt pojawiło się wyliczenie, które wskazywało, że ich koszt w przypadku każdego modelu to 412 dolarów. Prawie dwa razy więcej niż koszt części iPhone’a 7 (220 dol.).

Z kolei The Wall Street Journal wskazuje na raport amerykańskiej Susquehanna International Group, według którego koszt wszystkich części iPhone’a X może wynieść aż 581 dolarów. W przypadku nowego flagowca nieporównywalnie wyższe są też koszty produkcji niż w przypadku iPhone’a 7, głównie ze względu na zastosowanie całkowicie nowej konstrukcji i nowych materiałów, wymagających bardziej zaawansowanej obróbki.

Dlatego analitycy uważają, że Apple zarobi na jednym egzemplarzu iPhone’a X mniej, niż zarabiał na poprzednich modelach.

W przyszłym roku ceny poszczególnych części mogą być niższe. Mniejsze będą też już koszty produkcji. Apple może pozostawić cenę iPhona’a X bez zmian (wzrosłaby wtedy marża firmy), albo ją obniżyć (zachowując tą samą marżę).

Co zrobi?

(Wiem, odpowiecie, że podniesie cenę, znam Was…)

Przeczytaj też: Dlaczego kupię iPhone’a X?

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast – iPhone IKS (i inne nowości)

Może Cię zainteresować: 

300x300-oslo
Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: