iPhone X: Face ID automatycznie zastąpi Touch ID w każdej aplikacji 

Tomek Czech   20 września 2017

Dla mnie to chyba największe pozytywne zaskoczenie związane z Face ID. Obawiałem się (i wspominałem o tym kilka razy w podcaście), że będzie musiało minąć sporo czasu, zanim deweloperzy zaimplementują rozpoznawanie twarzy do swoich aplikacji. Tak, jak długo nie mogli się uporać z implementacją Touch ID (niektórym nie udało się to do dziś).

Oznaczałoby to, że do wielu aplikacji musielibyśmy przez jakiś czas znowu logować się zwykłem hasłem. Spowodowałby to jednak znaczne obniżenie wygody użytkowania iPhone’a X, więc po cichu liczyłem, że firmie z Cupertino uda się zrobić tak, żeby Face ID automatycznie zastąpiło Touch ID we wszystkich aplikacjach używających rozpoznawania linii papilarnych. Tylko nie wiedziałem, czy będzie to technicznie możliwe.

Okazuje się, że było. Craig Federighi zdradził w rozmowie z Johnem Gruberem, że Face ID automatycznie zastąpi Touch ID w każdej aplikacji. Nie będzie nawet potrzebna aktualizacja programu – system automatycznie “przekieruje” żądanie autoryzacji użytkownika przez Touch ID do systemu rozpoznawania twarzy i to on przeprowadzi autoryzację. Jeśli przebiegnie ona pomyślnie, system przekaże taką informację z powrotem do aplikacji (w pewnym sensie ją “oszukując”, bo aplikacja będzie “myślała”, że uwierzytelnienie użytkownika odbyło się przy pomocy czytnika linii papilarnych).

W ten sposób już od pierwszego dnia logowanie do aplikacji firm trzecich (np. bankowych) będzie na iPhonie X jeszcze łatwiejsze niż na obecnych modelach – nie będziemy musieli nawet przykładać palca do przycisku Home, wystarczy, że będziemy patrzyli się na wyświetlacz.

Dlaczego kupię iPhone’a X? | iPhone X i iPhone 8 – przemyślenia po konferencji

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast – iPhone IKS (i inne nowości)

Więcej o iPhonie X:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: The Talk Show

Z miłości do Apple

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: