Jakie ładowanie jest najlepsze dla żywotności baterii iPhone’a? Apple odpowiada

Tomek Czech   7 listopada 2017

iPhone’y możemy ładować na coraz więcej sposobów. Oprócz tradycyjnego ładowania z użyciem dołączonego zasilacza,  tegoroczne modele – 8, 8 Plus i X – możemy ładować również indukcyjnie lub używając ładowarki ze wsparciem dla szybkiego ładowania USB-C PD. Ale wcześniejsze modele też mogliśmy ładować szybciej przy pomocy 10- lub 12-watowej ładowarki do iPada.

Wiele osób zastanawiało się jednak, czy zbyt częste szybkie ładowanie nie wpływa źle na żywotność baterii. Ich zdaniem mogłoby to wyjaśniać, dlaczego Apple nie dołącza do pudełka iPhone’a mocniejszego zasilacza.

berrolia

To pytanie nurtowało też Johna Grubera z Daring Fireball. Jako że ma dużo kontaktów w Cupertino, postanowił wyjaśnić sprawę u źródła. Zapytał Apple o to, czy szybkie ładowanie nie skraca czasem długości życia baterii. I czy negatywnie na żywotność baterii nie wpływa też ładowanie indukcyjne.

Odpowiedź Apple była jednoznaczna – firma wspiera tylko te rozwiązania, które uważa za najlepsze dla zachowania długiej żywotności baterii. Innymi słowy – dopóki używamy oryginalnych lub certyfikowanych przez Apple zasilaczy, nie damy rady “źle naładować iPhone’a”. Nie musimy się więc zastanawiać, jak go ładować, żeby nie zaszkodzić baterii – wszystkie metody mają na nią jednakowy wpływ.

Apple zdradziło też, że m.in. dlatego tak długo pracowało nad dodaniem do iPhone’a wsparcia dla ładowania bezprzewodowego, żeby upewnić się, że nie przyczyni się ono do skrócenia życia baterii.

Jak wydłużyć czas pracy baterii iPhone’a/iPada z iOS 11

Więcej o ładowaniu iPhone’a:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: The Talk Show

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: