EmpikGO – aplikacja do czytania e-booków i słuchania audiobooków stworzona przez Miquido i Mobee Dick

Redakcja   14 grudnia 2017

Mobilna ewolucja trwa w najlepsze i nie omija branży wydawniczej – współpraca sieci Empik z Mobee Dick oraz Miquido zaowocowała aplikacją mobilną EmpikGO, która pozwala na słuchanie audiobooków i czytanie e-booków na iPhonie lub iPadzie (dostępna jest też wersja na Androida).

Użytkownicy mogą wybierać spośród 50 000 tytułów e-booków i 6000 audiobooków – wśród nich znajdują się nowości i premiery dostępne tylko w sieci Empik. Pojawiają się też specjalne promocje.

berrolia

EmpikGO jest wpierana pakietem najlepszych technologii mobilnych – z łatwością można ją dopasować do własnych potrzeb: wybrać tempo czytanego przez lektora tekstu, rozmiar czcionki czy kolor tła, korzystać z zaawansowanego playera, synchronizować biblioteki z empik.com, a także zdecydować się na streaming lub tryb offline.

Wkrótce w EmpikGO pojawi się również usługa subskrypcji.

Co jest najciekawsze w procesie tworzenia aplikacji EmpikGO?

Monika Mikowska, CEO Mobee Dick:

„Czujemy się częścią procesu transformacji cyfrowej w Empiku. Poprzez projekt EmpikGO spółka wpisuje się w trendy na rynku i w pełni wykorzystuje możliwości technologii internetowych. To zresztą naturalny i oczywisty krok w dalszym rozwoju firmy i realizacji przyjętej strategii – sprzedaży książek w dwóch formach (zarówno tradycyjnej, jak i cyfrowej). EmpikGO dzięki sprawnej, szerokozasięgowej promocji, największemu asortymentowi ebooków i audiobooków i przede wszystkim dobremu, prostemu w użyciu narzędziu, jakim jest nasza aplikacja – bardzo szybko może przejąć pałeczkę lidera.”

Radosław Holewa, CTO Miquido:

“Empik to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na Polskim rynku i benchmark dla wielu naśladowców. Dzięki EmpikGO bardzo dobrze pokazuje kierunek, w którym zamierza się rozwijać. W naszym podejściu technologicznym i projektowym w EmpikGO staraliśmy się umożliwić nie tylko mocne wejście na rynek z niezwodnym narzędziem, ale także sprawny rozwój aplikacji w przyszłości. Po zaangażowaniu Empik w promocję aplikacji widzimy, że sieć wiąże z tym produktem bardzo duże nadzieje i rzuca rękawicę graczom już obecnym w tym segmencie rynku. Trzymamy mocno kciuki!”

Mobee Dick odpowiada za strategię, design UI & UX.

Do obowiązków Miquido należy software development na platformy iOS i Android oraz Quality Assurance.

Bezpłatna aplikacja EmpikGO jest dostępna w App Store i Google Play.

O twórcach aplikacji:

Miquido kompleksowo projektuje oraz wdraża aplikacje mobilne i webowe kierując się ideą mobile-first. Firma uznana przez Deloitte Technology Fast 50 Central Europe 2016 za najszybciej rozwijającą się firmę w kategorii mobile design & development. Wyróżniona w 2016 roku przez Google, TIME Magazine oraz Webit Awards. Należy do Google Developers Agency Program.

Mobee Dick wyspecjalizowany jest w badaniach i projektowaniu produktów i usług internetowych, budowaniu strategii produktowych, wdrażaniu procesów produktowych w organizacjach i konsultingu w doborze efektywnych narzędzi w procesach transformacji cyfrowej firm. Agencja nagrodzona największą liczbą wyróżnień w prestiżowym konkursie Mobile Trends Awards (m.in. za aplikację mobilną Warta Mobile czy serwis internetowy r.pl).

Wielka promocja LEGO na Amazon.pl!

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: