EmpikGO – aplikacja do czytania e-booków i słuchania audiobooków stworzona przez Miquido i Mobee Dick

Redakcja   14 grudnia 2017

Mobilna ewolucja trwa w najlepsze i nie omija branży wydawniczej – współpraca sieci Empik z Mobee Dick oraz Miquido zaowocowała aplikacją mobilną EmpikGO, która pozwala na słuchanie audiobooków i czytanie e-booków na iPhonie lub iPadzie (dostępna jest też wersja na Androida).

Użytkownicy mogą wybierać spośród 50 000 tytułów e-booków i 6000 audiobooków – wśród nich znajdują się nowości i premiery dostępne tylko w sieci Empik. Pojawiają się też specjalne promocje.

berrolia

EmpikGO jest wpierana pakietem najlepszych technologii mobilnych – z łatwością można ją dopasować do własnych potrzeb: wybrać tempo czytanego przez lektora tekstu, rozmiar czcionki czy kolor tła, korzystać z zaawansowanego playera, synchronizować biblioteki z empik.com, a także zdecydować się na streaming lub tryb offline.

Wkrótce w EmpikGO pojawi się również usługa subskrypcji.

Co jest najciekawsze w procesie tworzenia aplikacji EmpikGO?

Monika Mikowska, CEO Mobee Dick:

„Czujemy się częścią procesu transformacji cyfrowej w Empiku. Poprzez projekt EmpikGO spółka wpisuje się w trendy na rynku i w pełni wykorzystuje możliwości technologii internetowych. To zresztą naturalny i oczywisty krok w dalszym rozwoju firmy i realizacji przyjętej strategii – sprzedaży książek w dwóch formach (zarówno tradycyjnej, jak i cyfrowej). EmpikGO dzięki sprawnej, szerokozasięgowej promocji, największemu asortymentowi ebooków i audiobooków i przede wszystkim dobremu, prostemu w użyciu narzędziu, jakim jest nasza aplikacja – bardzo szybko może przejąć pałeczkę lidera.”

Radosław Holewa, CTO Miquido:

“Empik to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na Polskim rynku i benchmark dla wielu naśladowców. Dzięki EmpikGO bardzo dobrze pokazuje kierunek, w którym zamierza się rozwijać. W naszym podejściu technologicznym i projektowym w EmpikGO staraliśmy się umożliwić nie tylko mocne wejście na rynek z niezwodnym narzędziem, ale także sprawny rozwój aplikacji w przyszłości. Po zaangażowaniu Empik w promocję aplikacji widzimy, że sieć wiąże z tym produktem bardzo duże nadzieje i rzuca rękawicę graczom już obecnym w tym segmencie rynku. Trzymamy mocno kciuki!”

Mobee Dick odpowiada za strategię, design UI & UX.

Do obowiązków Miquido należy software development na platformy iOS i Android oraz Quality Assurance.

Bezpłatna aplikacja EmpikGO jest dostępna w App Store i Google Play.

O twórcach aplikacji:

Miquido kompleksowo projektuje oraz wdraża aplikacje mobilne i webowe kierując się ideą mobile-first. Firma uznana przez Deloitte Technology Fast 50 Central Europe 2016 za najszybciej rozwijającą się firmę w kategorii mobile design & development. Wyróżniona w 2016 roku przez Google, TIME Magazine oraz Webit Awards. Należy do Google Developers Agency Program.

Mobee Dick wyspecjalizowany jest w badaniach i projektowaniu produktów i usług internetowych, budowaniu strategii produktowych, wdrażaniu procesów produktowych w organizacjach i konsultingu w doborze efektywnych narzędzi w procesach transformacji cyfrowej firm. Agencja nagrodzona największą liczbą wyróżnień w prestiżowym konkursie Mobile Trends Awards (m.in. za aplikację mobilną Warta Mobile czy serwis internetowy r.pl).

Produkty Apple w super cenach

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: