Wkraczamy w nową erę: Rainbrow – gra na iPhone’a X, którą kontrolujemy przy pomocy mimiki twarzy (wideo)

Tomek Czech   18 grudnia 2017

Pojawiają się pierwsze gry wykorzystujące przednią kamerę TrueDepth w iPhonie X z systemem rozpoznawania twarzy. W zeszłym tygodniu do App Store trafiła gra Nose Zone, w której wskazujemy i niszczymy obiekty… naszym nosem, a wczoraj swoją premierę miała Rainbrow, gdzie bohater sterowany jest za pomocą naszych brwi.

berrolia

Gra polega na przemieszczaniu emoji w górę i w dół, w celu zbierania gwiazdek. Rozgrywkę rozpoczynamy co prawda tapnięciem w ekran, ale później nie musimy już w ogóle dotykać wyświetlacza, ani nawet trzymać telefonu w rękach – jeśli uniesiemy brwi, emoji wspina się w górę ekranu, jeśli je zmarszczymy – przemieszcza się w dół.

Z każdą chwilą pojawia się coraz więcej utrudnień w postaci najróżniejszych obiektów przemieszczających się w różnych kierunkach na różnych poziomach.

Gorąco polecam posiadaczom iPhone’a X – nie tylko dlatego, że jest wciągająca (proste gry zazwyczaj takie są…), ale żeby przekonać się na własnej skórze, jak wygląda gra nowej ery – ery, w której urządzeniami mobilnymi możemy sterować wyłącznie za pomocą subtelnych ruchów mimicznych twarzy. To z pewnością poziom wyżej od kontrolowania urządzeń za pomocą gestów rąk czy ruchów całego ciała, z czym mieliśmy do czynienia np. w przypadku Microsoft Kinect.

Rainbrow to darmowa gra i można ją pobrać stąd (działa tylko na iPhonie X).

Poradnik prezentowy „last minute” – najciekawsze oferty na sprzęt Apple i akcesoria

Recenzja: Bowers & Wilkins PX – szybsze bicie serca


Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: MacRumors

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: