Raport: Apple Pay wchodzi do Polski! Może zadebiutować już na początku 2018

Tomek Czech   18 grudnia 2017

Jak ujawnił dzisiaj Jacek Uryniuk, ekspert od płatności mobilnych z Cashless.pl, Apple podjęło w końcu decyzję o wdrożeniu Apple Pay w Polsce – w grudniu działające w Polsce banki otrzymały ofertę udostępnienia tej usługi swoim klientom.

berrolia

Apple Pay w Polsce w 2018

Negocjacje podjęło pięć banków, wśród nich Alior, BZ WBK i mBank. Teraz na drodze do debiutu Apple Pay nad Wisłą ma stać jedynie kwestią ustalenia wysokości prowizji od transakcji, którą banki będą przekazywały Apple.

Co ciekawe, według Cashless, część banków odrzuciła propozycję Apple (być może właśnie ze względu na konieczność płacenia prowizji).

Realnym terminem debiutu usługi w naszym kraju jest według Uryniuka drugi kwartał 2018 r., ale ekspert nie wyklucza, że Apple Pay może wystartować w Polsce już w pierwszym kwartale następnego roku.

To na razie informacje nieoficjalne, ale Uryniuk zaznacza, że potwierdził je w kilku niezależnych i sprawdzonych źródłach.

Przedstawiciele banków nie chcieli komentować tych informacji. Z tego co wiem, podpisali zobowiązania o poufności obarczone wysokimi karami finansowymi za ich niedotrzymanie.

Ekspert przypomina, że od strony technicznej kilka działających w Polsce banków jest już od dawna gotowych na udostępnienie Apple Pay.

To instytucje, które wdrożyły tzw. tokenizację Mastercarda lub Visy. Tokenizacja umożliwia łatwe i bezpieczne powiązanie numeru karty płatniczej np. z urządzeniem mobilnym. I to z niej przy płatnościach Apple Pay korzysta producent iPhone’ów.

Przeczytaj też:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Cashless

Mac od ręki i w super cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: