Debiutuje Apple Pay Cash. Co to jest i dlaczego nie ma go w Polsce?

Tomek Czech   2 grudnia 2017

W dzisiejszej finalnej wersji iOS 11.2 pojawiła się nowa usługa Apple Pay Cash. Jest dostępna dla wszystkich użytkowników… w Stanach Zjednoczonych. Tak, na razie debiutuje tylko na tym rynku.

berrolia

Co to jest Apple Pay Cash? To sposób na szybkie i proste przesyłanie pieniędzy innym użytkownikom iPhone’a (znajomym, rodzinie, itd.). Dostępna jest wyłącznie dla osób, które ukończyły 18 lat (przy konfiguracji trzeba podać numer ubezpieczenia społecznego – SSN).

Usługa działa w aplikacji Wiadomości. Z listy aplikacji iMessage wybieramy Apple Pay Cash, wprowadzamy kwotę i zatwierdzamy transakcję za pomocą Touch ID lub Face ID. Pieniądze natychmiast pojawiają się na koncie odbiorcy.

Pieniądze są przesyłane z konta powiązanego z kartą dodaną do Apple Pay. Aktualny stan konta Apple Pay Cash możemy podejrzeć na specjalnej wirtualnej karcie, którą znajdziemy w aplikacji Wallet.

 

Zgromadzonymi w ten sposób środkami możemy płacić w sklepach lub online przy użyciu Apple Pay. Możemy je też w prosty sposób przelać na nasze konto.

Przelewy Apple Pay Cash można wykonywać za pomocą Siri na iPhonie, a nawet na Apple Watchu.

Usługa na razie dostępna jest tylko w Stanach Zjednoczonych. Apple nie zdradziło, kiedy trafi na kolejne rynki, ale możemy się spodziewać, że już niedługo zacznie pojawiać się w kolejnych państwach.

Dlaczego nie możemy korzystać z Apple Pay Cash w Polsce? Bo usługa jest oczywiście ograniczona do krajów, w których działa Apple Pay. Wiemy, że moment wprowadzenia applowskich płatności mobilnych do Polski zbliża się wielkimi krokami, że niektóre banki (n.in. BZ WBK) prowadzą w tej sprawie zaawansowane rozmowy z Apple, ale trudno przewidzieć, kiedy usługa pojawi się ostatecznie w naszym kraju.

Więcej o Apple Pay:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: