Najlepsze aplikacje dla dzieci na iPhone’a i iPada

Dawid Olczak   25 grudnia 2017

W ten piękny świąteczny dzień nieco zmieniamy format. Od zawsze opisuję i publikuję dla Was gry lub aplikacje polecane głównie starszym Czytelnikom naszego serwisu. Jednak, jako że wiele z naszych pociechy prawdopodobnie znalazło pod choinką swojego pierwszego iPhone’a lub iPada, postanowiliśmy przygotować krótką listę świetnych gier i aplikacji dla dzieci właśnie na te urządzenia.

berrolia

Lisie Opowieści

„Lisie opowieści” to interaktywna bajka z ponad czterdziestoma pięknie zilustrowanymi stronami oraz orkiestralną ścieżką dźwiękową. Ponadto dialogi zostały nagrane przez profesjonalnych aktorów aż w pięciu językach (angielski, hiszpański, polski, rosyjski oraz chiński).

Cena 4.99zł Ściągnij

Mario Run

Jeśli miałbym wybrać tylko jedną grę z całego sklepu App Store, która nadaję się dla mojego dziecka to z pewnością byłby to Mario Run. Nintendo jak żadne inne studio dba by jakość ich gier była na najwyższym poziomie. Grywalność, dbałość o szczegóły oraz świetna oprawa muzyczna, wszystko to i jeszcze więcej zaoferuje Twoim dzieciom flagowy tytuł firmy Nintendo.

Cena – darmowa (płatność w aplikacji) Ściągnij

Loloki

 

Loloki to biblioteka, w której znajdziecie ponad dwieście bogato ilustrowanych audiobooków z wyświetlanym tekstem. Opowieści o podróżach, zwierzętach, kulturze i sztuce, bajki i baśnie. Każdy młody czytelnik znajdzie tu coś dla siebie.

Cena – darmowa (subskrypcja) Ściągnij

Puzzle

Gra edukacyjna dla najmłodszych, która rozwija spostrzegawczość, zdolności rozpoznawania różnych kształtów i koncentrację. Aplikacja zawiera ponad sześćdziesiąt kolorowych obrazków, polskiego lektora oraz odtwarza dźwięki zwierząt i przedmiotów.

Cena – darmowa Ściągnij

Night Sky

Night Sky – to swoiste kieszonkowe planetarium. Niestety małe dzieci raczej nie poradzą sobie same z jej obsługą, dlatego będą potrzebować naszej pomocy. Jednak uważam, że nie ma nic piękniejszego niż odkrywanie nieboskłonu wspólnie z naszą pociechą. Zaszczepienie w nim ciekawości, pomoc w odkrywaniu nieznanego w przyszłości z pewnością pomogą mu w nauce.

Cena – darmowa (subskrypcja) Ściągnij

Pociąg ze zwierzątkami

Pociąg ze zwierzątkami to animowana gra dla najmłodszych. Aplikacja w bardzo prosty sposób uczy dzieci jakie odgłosy wydają różne gatunki zwierząt. Uwierzcie mi Wasze dzieci pokochają tą grę.

Cena – darmowa (płatność w aplikacji) Ściągnij

Kaczka dziwaczka

Wiersz Juliana Tuwima w kolorowej i interaktywnej odsłonie. Historia, którą powinno poznać każde dziecko, dopełniona o barwną grafikę oraz nastrojową muzykę. Dodatkowo w aplikacji znajduje się pięć mini gier.

Cena – 8.99zł Ściągnij

-look-

-look- to bardzo nietypowe puzzle, w których musimy znaleźć odbicie kształtów na ścianach. Gra rozwija logiczne myślenie oraz uczy dziecko perspektywy. Świetna zabawa i nauka, która będzie trwała godzinami.

Cena – 4.99zł Ściągnij

Myszka Finka i nowy dom

„Myszka Finka i nowy dom” to aplikacja kierowana głównie do dzieci przedszkolnych, służąca do nauki czytania. Metoda nauczania polega na odczytywaniu dziecku całych wyrazów w określonym tempie i powtarzającym się cyklu. W celu zwiększenia efektywności nauki, należy pamiętać aby regularnie korzystać z aplikacji.

Cena 4.99zł Ściągnij


Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast, w którym wspólnie z MacPodcast i Kompot podsumowujemy rok 2017 w świcie Apple.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Dawid Olczak

Użytkownik sprzętów z nadgryzionym jabłkiem od 2010 roku.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: