XVIDA wprowadza autorski system ładowania indukcyjnego – ładowarka XVIDA Power 2 ma ładować iPhone’a 8/X dwa razy szybciej

Tomek Czech   28 grudnia 2017

XVIDA wprowadziła właśnie na rynek produkty wykorzystujące ich autorski system ładowania indukcyjnego – XVIDA POWER 2, który jest w rzeczywistości ulepszoną wersją najpopularniejszego obecnie standardu Qi. Według jego twórców, POWER 2 rozwiązuje wszystkie problemy związane ze standardowym ładowaniem Qi  – długi czas ładowania i konieczność ułożenia urządzenia w centralnym punkcie ładowarki (“nawet mały wstrząs potrafi przerwać cały proces zasilania w energię”).

berrolia

System XVIDA POWER 2 składa się z ładowarki oraz specjalnego, magnetycznego etui (jest też adapter, jeśli chcemy skorzystać z własnego, ulubionego etui).

Żeby rozpocząć ładowanie, wystarczy przyłożyć telefon w magnetycznej obudowie do uchwytu. Specjalny magnes nakierowuje telefon tak, abyśmy za każdym razem mogli podpiąć go bez żadnego wysiłku – również po ciemku.

Telefon ładuje się w pozycji pionowej, dzięki czemu możemy w tym czasie z niego korzystać.

Filmik promocyjny wyjaśnia jak to działa:

Na razie dostępne są magnetyczne etui dla iPhone’a X oraz iPhone’a 8 i 8 Plus.

Podstawka jest także kompatybilna z innymi smartfonami wyposażonymi w technologię Qi (dostępna jest specjalna wersja ładowarki Fast Charging Desk Stand dla Samsunga Galaxy S8/S8+, która umożliwia naładowanie baterii 0-75% w 80 min).

XVIDA twierdzi, że system POWER 2 pozwala naładować iPhone’a (nie podaje, o który model chodzi) od 0-100% w zaledwie 100 min. To ponad dwa razy szybciej, niż ładowanie iPhone’a 8/X przy pomocy standardowej ładowarki Qi.

Ładowarka Wireless Charging Desk Stand POWER 2 została wykonana w całości z anodyzowanego aluminium i jest dostępna w trzech wariantach kolorystycznych – srebrnym, czarnym oraz w kolorze różowego złota.

Obudowa jest wykonana z przyjemnego w dotyku materiału i pełni przy okazji funkcję ochronną. Dyskretny magnes zapewnia bezproblemową współpracę ze stacjami XVIDA.

Z myślą o użytkownikach pozostałych smartfonów wspierających ładowanie indukcyjne producent przygotował natomiast specjalny adapter, który wystarczy przykleić do obudowy telefonu lub dowolnego etui. Rozwiązanie to pozwala również na mocowanie telefonu do tradycyjnych uchwytów samochodowych innych producentów wyposażonych w magnes.

W najbliższym czasie oferta ma zostać rozszerzona o ładowarkę samochodową oraz ścienną.

System XVIDA POWER 2 nie jest niestety tani – ładowarka kosztuje 419 zł, magnetyczne etui – 119 zł, a adapter – 59 zł.

Niedługo będziemy testować cały system i oczywiście podzielimy się z Wami naszymi wrażeniami.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

PROMOCJA: Magnetyczny powerbank Anker z MagSafe do iPhone’ów 12/13

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: