Gry tygodnia: Chilly Snow i Splitter Critters

by Piotr Mazurek on 5 stycznia 2018

W każdym tygodniu polecamy Wam dwie gry na iOS, którym według nas warto poświecić trochę wolnego czasu. Są to tytuły mniej lub bardziej znane. Jedna z polecanych gier zawsze jest darmowa, a na drugą trzeba wydać kilka złotych.

Chilly Snow

Zimowe szaleństwa na stokach nie są dla wszystkich. Być może ci z Was, którzy wolą spędzać długie wieczory w domu, zainteresują się proponowaną dzisiaj grą zręcznościową.

Grą, którą obsługiwać można jedną ręką, a w drugiej trzymać grzane wino.

Przedstawiam klasyczny slalom między choinkami. Niekończący się zjazd, śnieg zawsze idealny, a zielonych drzewek coraz więcej.

Grafika nie jest najlepsza, nie ma „bohatera”, tylko mała piłka, której sterowanie odbywa się za pomocą dwóch gestów. Mimo wszystko gra wciąga i można się przez nią zapomnieć na kilka godzin.

Chilly Snow można pobrać za darmo z App Store.

Splitter Critters

Płatną propozycją na dziś jest gra wymagająca nieco więcej uwagi i logicznego myślenia od wyżej opisanej. Mamy tutaj wiele planet, na które z jednej na drugą, podróżują małe, włochate zwierzątka.

Każde z miejsc to kolorowe i niepowtarzalne krajobrazy. Zadaniem gracza jest doprowadzenie wszystkich zwierząt do statku, tak aby razem mogły odlecieć i …. znowu się zgubić.

Ciekawe w tej grze jest to, w jaki sposób ułatwiamy drogę stworzeniom. Ruchem palca przecinamy krajobraz i przesuwamy powstałe połówki ekranu, by je dopasować. W ten sposób możemy stojące na półce skalnej zwierzęta przesunąć w dół z całym skalnym stopniem i połączyć z linią podłoża, na której zacumowany jest statek.

Producent nie umieścił w grze reklam, nie wprowadził również dodatkowych opłat. Miła dla oka jest grafika, a muzyka całkiem relaksująca.

Splitter Critters zostało uznane grą roku 2017 przez Apple!

Grę można kupić w App Store za 13,99 PLN.

Zobacz też: Najlepsze aplikacje i gry w 2017 według Apple

Piotr Mazurek

Piotr Mazurek

Użytkownik i fan Apple od... zawsze.
Amator zdjęć i zawodowy modelarz.
Piotr Mazurek

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page

Previous post:

Next post: