iPhone X Flip: składany iPhone z trzema wyświetlaczami – koncept (wideo)

Tomek Czech   10 stycznia 2018

Wiemy, że wielu producentów pracuje nad smartfoanmi z elastycznymi wyświetlaczami. Samsung może wprowadzić na rynek taki model jeszcze w tym roku. Kilka patentów na składanego na pół iPhone’a ma też Apple. Na pytanie “jak mógłby wyglądać iPhone z klapką” postanowił odpowiedzieć serwis Curved, przy współpracy znanego w świecie Apple dizajnera – Martina Hajka.

Tak powstał koncept iPhone’a X Flip.

berrolia

Nie jest to jednak iPhone z elastycznym, składanym wyświetlaczem, ale z aż trzema oddzielnymi ekranami – jednym na zewnątrz, który pokazywałby tylko podstawowe informacje (m.in. powiadomienia) i dwoma właściwymi wyświetlaczami edge-to-edge dostępnymi po otwarciu telefonu.

Jeden z nich posiadałby “preformowaną klawiaturę”, czyli właściwie klawiaturę fizyczną, która byłaby jednak w stanie wyświetlać dowolne znaki.

Według Curved, taka klawiatura zapewniałby lepszy sygnał zwrotny niż klawiatura ekranowa i jednocześnie oferowałby więcej opcji (na przykład szybkie przełączanie między językami).

Ulepszony silnik haptyczny (Bionic) realistycznie symulowałby naciśnięcia klawiszy.

iPhone X Flip posiadałby oczywiście Face ID.

Po złożeniu, telefon byłby wielkości obecnego modelu SE.

Jak Wam się podoba ten pomysł?

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Curved

Mac od ręki i w super cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: