iPhone X Flip: składany iPhone z trzema wyświetlaczami – koncept (wideo)

by Tomek Czech on 10 stycznia 2018

Wiemy, że wielu producentów pracuje nad smartfoanmi z elastycznymi wyświetlaczami. Samsung może wprowadzić na rynek taki model jeszcze w tym roku. Kilka patentów na składanego na pół iPhone’a ma też Apple. Na pytanie “jak mógłby wyglądać iPhone z klapką” postanowił odpowiedzieć serwis Curved, przy współpracy znanego w świecie Apple dizajnera – Martina Hajka.

Tak powstał koncept iPhone’a X Flip.

berrolia

Nie jest to jednak iPhone z elastycznym, składanym wyświetlaczem, ale z aż trzema oddzielnymi ekranami – jednym na zewnątrz, który pokazywałby tylko podstawowe informacje (m.in. powiadomienia) i dwoma właściwymi wyświetlaczami edge-to-edge dostępnymi po otwarciu telefonu.

Jeden z nich posiadałby “preformowaną klawiaturę”, czyli właściwie klawiaturę fizyczną, która byłaby jednak w stanie wyświetlać dowolne znaki.

Według Curved, taka klawiatura zapewniałby lepszy sygnał zwrotny niż klawiatura ekranowa i jednocześnie oferowałby więcej opcji (na przykład szybkie przełączanie między językami).

Ulepszony silnik haptyczny (Bionic) realistycznie symulowałby naciśnięcia klawiszy.

iPhone X Flip posiadałby oczywiście Face ID.

Po złożeniu, telefon byłby wielkości obecnego modelu SE.

Jak Wam się podoba ten pomysł?

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Curved

Tomek Czech

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.
Twitter: @finicestfini
Tomek Czech

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page

Previous post:

Next post: