Świetna sprzedaż iPhone’a 7/Plus na największym rynku świata – Apple jedyną marką spoza China w “top 10” najpopularniejszych smartfonów

Tomek Czech   16 stycznia 2018

Ogromne i coraz bogatsze Chiny są dla Apple (i każdej innej globalnej firmy) jednym z najważniejszych rynków. Kolejny raport wskazuje na to, że firma z Cupertino bardzo dobrze poradziło sobie na tym rynku w 2017 r. – drugim najlepiej sprzedającym się tam smartfonem w ubiegłym roku był iPhone 7 Plus, a na piątym miejscu uplasował się iPhone 7.

berrolia

Trzeba podkreślić, że Apple jest jedyną firmą spoza Chin, której produkt znalazł się na liście dziesięciu najpopularniejszych smartfonów w Państwie Środka w 2017 r.

Jeszcze kilka lat temu rynek chiński był zdominowany przez Samsunga, ale teraz dzielą i rządzą na nim firmy chińskie… i – co pokazuje najnowszy raport – Apple. Pod względem ilości sprzedanych egzemplarzy firma z Cupertino jest co prawda w Chinach dopiero na piątym miejscu (pierwsze cztery zajmują odpowiednio – Huawei, Oppo, Vivo i Xiaomi), ale aż dwa z jej flagowców znalazły się w pierwszej piątce najpopularniejszych smartfonów.

Trzeba też mieć na uwadze różnicę w cenie telefonów chińskich producentów i Apple – pierwszy na liście Oppo R9s kosztuje w Chinach około 430 dol., a za najpopularniejszy wśród chińczyków model (128 GB) drugiego na liście iPhone’a 7 Plus początkowo trzeba było zapłacić ponad 900 dol. (dopiero w drugiej połowie roku cena została obniżona o około 16%).

10 najlepiej sprzedających się smartfonów w Chinach w 2017 r.:

Według innego niedawno opublikowanego raportu, zdecydowanie najlepiej sprzedającym się smartfonem w Chinach w ostatnim kwartale 2017 r. był z kolei iPhone X.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Counterpoint

Produkty Apple w super cenach

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: