Świetna sprzedaż iPhone’a X i iPhone’a 8 na najważniejszych światowych rynkach – raport

Tomek Czech   12 stycznia 2018

Nie tylko Maki świetnie sprzedawały się pod koniec 2017 r., również najnowsze smartfony z Cupertino – iPhone 8/+ i iPhone X. Z raportu firmy analitycznej Kantar wynika, że flagowce Apple były najpopularniejszymi smartonami na najważniejszych światowych rynkach w okresie od września do listopada poprzedniego roku.

berrolia

W Stanach Zjednoczonych, iPhone 8, iPhone 8 Plus i iPhone X były w listopadzie trzema najlepiej sprzedającymi się smartfoanmi. Spośród telefonów Samsunga najlepiej sprzedawał się Galaxy S8, który zajął 6. miejsce (oczywiście musimy pamiętać, że S8 miał premierę w kwietniu 2017 r., podczas gdy iPhone 8/+ trafiły do sprzedaży we wrześniu, a iPhone X właśnie w październiku).

Co ciekawe, iPhone 8 i 8 Plus sprzedawały się w USA lepiej niż iPhone X.

“Iks” sprzedawał się z to świetnie w Wielkiej Brytanii, Japonii i Chinach.

W U.K. był zdecydowanie najpopularniejszym smartofnem w listopadzie (14,4% udziału w rynku), co pozwoliło uzyskać iPhonowi najwyższy udział w brytyjskim rynku od trzech lat – 49,4%.

iPhone X był też najlepiej sprzedającym się smartfonem w Japonii, a drugie miejsce zajął iPhone 8 (odpowiednio 18,2% i 17,2% udziału w rynku).

Według analityków Kantar, W Chinach zainteresowanie najnowszym flagowcem Apple przekroczyło wszelkie oczekiwania – iPhone X był zdecydowanie najlepiej sprzedającym się smartfonem, z udziałem w rynku rzędu 6%. Dzięki temu oraz dobrej sprzedaży iPhone’a 8/+ iOS zyskał 4,6% i ma obecnie 25% udziału w chińskim rynku.

Analitycy podkreślają, że w Chinach najwięcej nowych posiadaczy iPhone’ów to osoby przesiadające się z telefonów innych producentów – zwłaszcza Huawei, Xiaomi i Samsunga.

Mimo wprowadzenia na rynek trzech nowych smartfonów, iOS straciło minimalnie udział w rynku na rzecz Androida w pięciu badanych przez Kantar państwach europejskich (Francja, Hiszpania, Niemcy, Wielka Brytania, Włochy; o 0,6%) i w USA (o 3,8%).

Przeczytaj też:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: