Raport: nowy 13-calowy MacBook pojawi się na rynku w drugiej połowie 2018

Tomek Czech   23 stycznia 2018

Digitimes pisze dzisiaj, że w drugiej połowie 2018 r. Apple planuje wprowadzenie na rynek nowego, “tańszego” MacBooka z 13-calowym ekranem. Serwis powołuje się na informacje z firmy General Interface Solution, która ma dostarczyć moduły LCM (Liquid Crystal Module) do nowego laptopa z Cupertino.

berrolia

Niestety Digitimes nie podał żadnych szczegółów dotyczących nowego MacBooka.

Prawdopodobnie będzie miał on za zadanie zastąpić MacBooka Air jako tzw. “model wejściowy”. Mógłby więc kosztować 999 dol. (w Polsce około 4800 zł).

Pozostałe dwa modele laptopów znajdujące się obecnie w ofercie Apple są znacznie droższe – najtańszy MacBook 12″ i MacBook Pro kosztuje 6499 zł. Za MacBooka Pro z Touch Barem trzeba zapłacić co najmniej 8999 zł.

Niedawno Digitimes podawał, że w tym roku Apple nie planuje wprowadzenia dużych zmian w MacBooku Pro – powinniśmy się spodziewać raczej delikatnego odświeżenia tego modelu (m.in. o procesory Intela 8. generacji – Kaby Lake R).

Do tej pory nie pojawiły się też żadne doniesienia o zmianach, które dotkną 12-calowego MacBooka. Z dużym prawdopodobieństwem czeka go jedynie drobne odświeżenie – nieco szybsze procesory z serii Kaby Lake R czy lepsza grafika.

Wszystkie nowe produkty Apple, których spodziewamy się w 2018

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Digitimes

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: