Raport: Apple nie obniży ceny iPhone’a X – przestanie go produkować, robiąc miejsce nowym modelom. Maleją szanse na tańsze flagowce?

Tomek Czech   22 stycznia 2018

Kilka dni temu analityk Ming-Chi Kuo sugerował, że w tym roku Apple może przestać sprzedawać iPhone’a X. W swoim najnowsze raporcie potwierdza swoje prognozy – jego zdaniem produkcja “iksa” zakończy się mniej więcej w połowie 2018 r. po to, żeby zrobić miejsce trzem nowym modelem, których premiera tradycyjnie odbędzie się jesienią.

berrolia

Zdaniem Kuo, obniżenie ceny iPhone’a X do np. 899 dol. mogłoby oznaczać słabszą sprzedaż nowego modelu z ekranem LCD 6,1″, który w tym roku ma być “tańszym” modelem, jak w poprzednim roku iPhone 8 i 8 Plus. Analityk przewiduje, że cena podstawowej wersji modelu 6,1″ będzie wynosiła w granicach 650-750 dolarów (obecnie najtańszy iPhone’a 8 kosztuje 699 dol., a iPhone 8 Plus – 799 dol.).

iPhone 2018 – trzy nowe modele

Przy okazji Kuo podtrzymał swe przewidywania, że w tym roku Apple wprowadzi na rynek trzy nowe modele:

  • OLED 5,8″ (następca iPhone’a X, bezramkowy, z Face ID);
  • OLED 6,5″ (większa wersja nowego modelu 5,8″, „iPhone X Plus”, bezramkowy, z Face ID);
  • LCD 6,1″ (“tańszy” model, bez niektórych funkcji dwóch flagowych modeli OLED, ale również bezramkowy i wyposażony w Face ID).

Kuo twierdzi też, że utrzymanie w sprzedaży iPhone’a X i obniżenie jego ceny obniżałoby jednocześnie rangę produktu, jakim jest topowy iPhone z ekranem OLED i technologią 3D sensing, którego Apple chce najwyraźniej dalej pozycjonować jako zdecydowanie najbardziej zaawansowany technologicznie smartfon na rynku.

iPhone X drugiej generacji (2018) – cena bez zmian? 

Wygląda wiec na to, że w 2018 r. nie mamy co liczyć na obniżenie ceny flagowych iPhone’ów. Następca iPhone’a X będzie najprawdopodobniej dalej kosztował 999 dol. (Apple raczej nie podniesie cen). 6,5-calowy model Plus mógłby kosztować około 100-150 dol. więcej (w Polsce jego podstawowa wersja kosztowałby więc około 5700 – 6000 zł).

Więcej o nowych iPhone’ach (2018):

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: MacRumors

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: