Raport: nadchodzą większe iPhone’y

Tomek Czech   19 stycznia 2018

W swoim najnowszym raporcie analityk Ming-Chi Kuo podtrzymał swoje przewidywania z ubiegłego roku, że w 2018 r. Apple wprowadzi na rynek trzy nowe modele – dwa bezramkowe flagowce z ekranem OLED 5,8″ i 6,5″ oraz tańszy od nich model z wyświetlaczem LCD 6,1″ (również bezramkowy). Według niego, bardzo ważna dla Apple będzie premiera modeli z większymi wyświetlaczami – mają zwiększyć sprzedaż iPhone’a, zwłaszcza w Chinach, a “tańszy” model 6,1″ ma przyczynić się do spopularyzowania technologii rozpoznawania twarzy 3D Sensing.

Kuo ma bardzo dobre rozeznanie na rynku i rzadko się myli, wiec fakt, że jego prognozy nie zmieniły się zwiększa szanse na to, że jesienią zobaczymy właśnie takie iPhone’y. Już w listopadzie 2016 r. analityk podawał, że w 2017 r. Apple wprowadzi na rynek dwa modele z ekranem LCD o przekątnej 4,7″ i 5,5″ oraz bezramkowca z wyświetlaczem OLED 5,8″ i niemal rok później dokładnie tak się stało.

berrolia

Co ciekawe, Kuo sugeruje, że już w połowie tego roku Apple może przestać produkować iPhone’a X. Byłoby to dość nietypowe działanie ze strony firmy z Cupertino, która zazwyczaj utrzymywała w sprzedaży starsze modele co najmniej rok po premierze ich następców (wyjątkiem był iPhone 5, który również produkowany był jedynie przez 12 miesięcy).

Według analityka, wszystkie trzy nowe iPhone’y w 2018 r. będą posiadać ekran edge-to-edge z wycięciem na kamerę TrueDepth z Face ID.

Model z ekranem LCD 6,1″ ma być znacząco tańszy od dwóch pozostałych – Kuo szacuje, że w USA kosztowałby 649-749 dol., czyli mniej więcej tyle, ile kosztuje teraz iPhone 8.

iPhone X Plus (2018)

Zdaniem Ming-Chi Kuo, nowy 6,5-calowy “iPhone X Plus” znacznie poprawi sprzedaż bezramkowych flagowców, bo według jego informacji iPhone X nie sprzedaje się tak dobrze, jak zakładało wielu analityków: ich prognozy przewidywały sprzedaż na poziomie 20-30 mln egzemplarzy w pierwszym kwartale 2018 r., tymczasem Kuo twierdzi, że Apple sprzeda w tym okresie około 18 mln sztuk.

Słabsza sprzedaż “iksa” jest według niego w dużej mierze spowodowana mniejszym niż oczekiwano zainteresowaniem tym modelem na rynku chińskim. Z opublikowanego zaledwie tydzień temu raportu firmy Kantar wynikało jednak coś zupełnie innego – że w ostatnich trzech miesiącach iPhone X był zdecydowanie najlepiej sprzedającym się smartfonem w Chinach, z udziałem w rynku rzędu 6%.

Wielkość sprzedaży iPhone’ów w czwartym kwartale 2017 r. poznamy już za kilkanaście dni (1 lutego), kiedy Apple ogłosi wyniki finansowe za ten okres.

Więcej o iPhonie 2018:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: 9to5Mac

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: