Raport: trzy nowe iPhone’y w 2018 – iPhone X Plus 6,5″, iPhone X 5,8″ (drugiej generacji) i “tańszy” model z wyświetlaczem LCD 6,1″

Tomek Czech   14 listopada 2017

Według analityka Ming-Chi Kuo, w przyszłym roku Apple wprowadzi na rynek trzy modele iPhone’a:

  • z ekranem OLED 5,8″, 458 ppi (czyli dokładnie takim, jaki znajdziemy obecnie w iPhonie X);
  • z ekranem OLED 6,5″, 480-500 ppi (“iPhone X Plus);
  • z ekranem LCD 6,1″, 320-330 ppi.

Pamiętajmy, że Kuo bezbłędnie przewidział tegoroczne premiery – już w listopadzie 2016 r.(!) podawał, że w 2017 r. Apple wprowadzi na rynek dwa modele z ekranem LCD o przekątnej 4,7″ i 5,5″ oraz topowy model z wyświetlaczem OLED 5,8″.

berrolia

Według analityka, wszystkie trzy nowe modele w 2018 r. mają posiadać ekran edge-to-edge z wycięciem na kamerę TrueDepth z Face ID.

Nowy iPhone z ekranem LCD 6,1″ miałby być znacząco tańszy od dwóch pozostałych – Kuo szacuje, że w USA kosztowałby 649-749 dol., czyli mniej więcej tyle, ile kosztuje teraz iPhone 8. Nie posiadałby wszystkich funkcji czy elementów hardware’u, w które byłyby wyposażone modele OLED, które z kolei miedzy sobą mogłyby się różnić wyłącznie wielkością wyświetlacza.

Raport Ming-Chi Kuo potwierdza wcześniejsze doniesienia o przyszłorocznych iPhone’ach. Już w sierpniu The Investor podawał, że Apple pracuje nad przyszłorocznymi modelami z ekranami OLED 5,85″ i 6,46″. We wrześniu ten sam serwis pisał, że oprócz dwóch modeli z ekranami OLED, Apple planuje wprowadzić w 2018 r. również iPhone’a z wyświetlaczem LCD w rozmiarze “ponad 6 cali”.

Ankieta: bezramkowy iPhone SE+ 4,7″ czy iPhone X Plus 6,7″?

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast – Tydzień z iPhonem X

(link do podcastu w iTunes)

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: MacRumors

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: