iOS 11.2 wspiera ładowanie Qi 7,5 W. Być może już niedługo iPhone’y będziemy ładować szybciej bezprzewodowo niż standardową ładowarką

Tomek Czech   14 listopada 2017

Po wrześniowej konferencji Apple zapowiedziało, że jeszcze w tym roku udostępni aktualizację oprogramowania, która pozwoli ładować bezprzewodowo iPhone’a 8, 8 Plus i X szybciej niż obecnie. Ten moment właśnie nadszedł: MacRumors podaje, że testowany obecnie przez Apple iOS w wersji 11.2 (wczoraj pojawiła się trzecia beta) wspiera ładowanie indukcyjne z mocą 7,5 W, czyli o 50% większą niż teraz .

berrolia

Z szybszego ładowania mogą już dzisiaj skorzystać osoby testujące iOS 11.2, ale będą potrzebowały ładowarki ze wsparciem dla ładowania z mocą 7,5 W, np. oficjalnie rekomendowane przez Apple ładowarki – Belkin i Mophie.

Ładowanie z mocą aż o połowę większą nie musi oznaczać, że telefon naładuje się 50% szybciej, ale ładowanie indukcyjne na pewno znacznie przyspieszy i prawdopodobnie będzie szybsze niż ładowanie standardową, dołączaną do iPhone’a ładowarką o mocy 5 W.

Pełne ładowanie indukcyjne iPhone’a 8 Plus trwało w moim teście 3 godziny i 33 minuty, czyli około 20 minut więcej niż ładowanie przez dołączoną ładowarkę. Jest duża szansa, że ładowanie z mocą 7,5 W pozwoli nadrobić te 20 minut i zejść poniżej 3 godzin.

Przetestuję to dokładnie już niedługo na iPhonie X.

Warto dodać, że standard Qi w najnowszej wersji 1.2 umożliwia ładowanie z mocą do 15 W. Być może wsparcie dla tak szybkiego ładowania uzyskają przyszłoroczne iPhone’y.

iPhone 8, 8 Plus i X 8, 8 Plus i X posiadają też wsparcie dla szybkiego ładowania USB-C Power Delivery. Testy pokazały jednak, że ładowanie zasilaczami USB-C PD (np. tymi dołączanymi do MacBooków) nie jest szybsze niż ładowanie przy użyciu zwykłej ładowarki do iPada o mocy 12 W.

Aktualizacja: według 9to5Mac, tylko ładowarki firm oficjalnie współpracujących z Apple (w tym momencie są to jedynie Belkin i Mophie) będą wspierały ładowanie iPhone’ów z mocą 7,5 W.

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast – Tydzień z iPhonem X

(link do podcastu w iTunes)

Ankieta: bezramkowy iPhone SE+ 4,7″ czy iPhone X Plus 6,7″?

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: MacRumors

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: