Raport: iPhone’y w 2018 z bardziej pojemnymi bateriami. Czy model Plus 6,5″ będzie miał baterię powyżej 4000 mAh?

Tomek Czech   8 grudnia 2017

Niezawodny Ming-Chi Kuo ma kolejne informacje na temat nowych modeli iPhone’a w 2018 r. Zdaniem analityka, Apple pracuje już z LG nad stworzeniem bardziej pojemnej baterii dla dwóch iPhone’ów OLED, które pojawią się na rynku jesienią 2018. O ile pojemniejszej? Według Kuo, o co najmniej 10%, co pozwoliłoby zastosować w następcy obecnego modelu 5,8″ baterię o pojemności około 2900 – 3000 mAh (obecnie jest to 2716 mAh).

berrolia

Kluczem do zwiększenia pojemności baterii bez zwiększania jej fizycznej wielkości ma być stworzenie konstrukcji jednokomorowej w kształcie litery “L”. Taki właśnie kształt ma bateria w iPhonie X, ale składa się z dwóch komór.

Ming-Chi Kuo podtrzymuje swoje wcześniejsze prognozy, że w 2018 r. Apple wprowadzi trzy nowe iPhone’y – dwa modele z ekranem OLED (5,8″ i 6,5″) i jeden z wyświetlaczem LCD 6,1″. Bateria o nowej konstrukcji jego zdaniem trafi też do modelu 6,5″ i będzie miała około 3300 – 3400 mAh. Ale jeśli ten model będzie wielkości obecnych iPhone’ów Plus, to biorąc pod uwagę o ile Apple zwiększyło rozmiar i pojemność baterii w iPhonie X w porównaniu z niewiele mniejszym iPhonem 7/8, wydawałoby się, że bateria w modelu 6,5″ z łatwością przekroczyłaby granicę 4000 mAh. Inną sprawą jest, czy Apple byłoby w ogóle zainteresowane stosowaniem aż tak dużej baterii.

Zdaniem Kuo, iPhone z ekranem LCD 6,1″ będzie wyposażony w tradycyjną prostokątną baterię jednokomorową o pojemności około 2850 – 2950 mAh, czyli większą niż np. w iPhonie 8 Plus (2691 mAh).

Analityk dodaje, że bardziej pojemne baterie przydadzą się m.in. z tego powodu, że wszystkie nowe iPhone’y mają posiadać kamerę TrueDepth, która konsumuje dużo energii.

Tak wygląda podsumowanie przewidywań Ming-Chi Kuo, co do przyszłorocznych iPhone’ów i porównanie z obecnymi modelami:

Więcej o iPhone’ach z 2018 r.:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: MacRumors
Zdjęcie: iFixit

Produkty Apple w super cenach

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: