ThinkApple poleca – gry tygodnia: Death Worm i Tower Fortress

Piotr Mazurek   8 grudnia 2017

W każdym tygodniu polecamy Wam dwie gry na iOS, którym według nas warto poświecić trochę wolnego czasu. Są to tytuły mniej lub bardziej znane. Jedna z polecanych gier zawsze jest darmowa, a na drugą trzeba wydać kilka złotych.

Death Worm

Może to nie będzie kącik retro, ale ten tekst mógłby być dobrym wstępem do takiego.

berrolia

Gry to rzecz jasna nie tylko świat mobilnej rozrywki. Mało tego, znam wiele osób, które uważają, że świat gier to tylko i wyłącznie konsola albo komputer. Jednak gry pisane z myślą o iPhone lub iPad są niejednokrotnie świetną rozrywką, dającą wiele radości również graczom innych platform.

Osobiście, ze względu na wiek, bardzo lubię gry 8-bitowe i produkcje, które nawiązują do takiego stylu. Granie na iPhonie, to jest produkcie współczesnego świata, w grę która jest „kwadratowa” daje mi dużo satysfakcji.

Jedną z takich produkcji jest Death Worm. Gra, w której poruszamy się ogromnym robalem drożąc tunele w ziemi. Możemy wypełznąć na powierzchnię, gdzie gromada policjantów i wojskowych z ciężkim sprzętem będzie chciała nas zabić.

Robal oczywiście z czasem staje się większy, a ilość zebranych punktów zależy od zniszczonych maszyn i ludzi, którzy w bardzo krwawy sposób kończą rozszarpani przez potwora. W menu mamy do dyspozycji samoloty, ufo, zwierzęta i wszystko to, co może stanąć nam na drodze.

Death Worm można kupić w App Store za 4,99 PLN.

Tower Fortress

Kolejna gra pochodzi od brytyjskiego producenta gier Nitrome, który również wydaje aplikacje w stylu retro. Początkowo można było grać jedynie poprzez przeglądarkę internetową, od jakiegoś czasu tworzą również gry dedykowane do systemów mobilnych.

Mamy tu małą postać, która próbuje powstrzymać ukończenie budowy tajemniczej wieży.

Trujące opary wydobywające się z budowli i zabójcze stwory atakujące bez przerwy z postępującą częstotliwością.

Poruszamy się cały czas do góry, skacząc na kolejne poziomy i próbując przeżyć. Punkty zbieramy za unicestwione monstrum.

Tower Fortress można pobrać za darmo z App Store.

Poprzednio polecaliśmy m.in:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Mac od ręki i w super cenie!

Piotr Mazurek

Użytkownik i fan Apple od... zawsze. Amator zdjęć i zawodowy modelarz. Wielki pasjonat dronów, którymi lata już niemal od 10 lat.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: