ThinkApple poleca – gry na weekend: Push & Pop i Ghosts of Memories

Piotr Mazurek   16 września 2017

W każdym tygodniu polecamy Wam dwie gry na iOS, którym według nas warto poświecić trochę wolnego czasu w weekend. Są to tytuły mniej lub bardziej znane. Jedna z polecanych gier zawsze jest darmowa, a na drugą trzeba wydać kilka złotych.

Jedną z najbardziej znanych logicznych gier komputerowych jest Tetris. Stworzona w Związku Radzieckim premierę miała 6 czerwca 1984 roku. Do dziś powstają nowe odmiany i wariacje tej łamigłówki.

Push & Pop

Dziś chciałbym przybliżyć Wam grę, która co prawda nie wygląda jak wspomniany wyżej klasyk, ale trudno nie dostrzec, co inspirowało twórcę Push & Pop.

Naszym zadaniem jest tak pokierowanie postacią (choć nazywanie dwóch klocków stojących jeden na drugim na szczycie sześcianu trudno nazywać postacią…), aby ułożyć w linii prostej pięć kwadratów. Poprawnie zbudowana ścianka znika, a my otrzymujemy dodatkowe punkty w postaci małych diamentów.

Nieprzemyślane ruchy powodują, że mamy coraz mniej miejsca i ograniczamy się nowymi klockami. Gra skończy się, jeśli z każdej strony będzie nas blokować rząd klocków ciągnący się aż do krawędzi platformy, na której stoimy.

Gra jest bardzo przyjemna wizualnie, można ją obsługiwać jedną ręką, trzymając iPhone’a w pozycji pionowej. Całość dopełnia ciekawa muzyka.

Push & Pop można pobrać za darmo z App Store.

Ghosts of Memories

Kolejna gra na dziś również opiera się na klockach, jest jednak dużo bardziej skomplikowana.

21 poziomów w sześciu mitycznie wyglądających światach. Miejscach, gdzie ruchome przejścia przeplatają się z przepięknymi ogrodami, wodospadami, wiszącymi skałami i magią.

Główny bohater, podróżnik w pelerynie z magicznym berłem, musi dostać się do pięknej kobiety zaklętej w krysztale.

Droga to labirynt kamiennych ścieżek, które przeważnie prowadzą do zagłady, ale wykorzystując magię możemy wpłynąć na ostateczny kształt trasy, którą się poruszamy.

Wspaniała grafika i muzyka wprowadzają gracza w bardzo spokojny nastrój. Przeżywamy przygodę, która ma swój początek na długo przed naszą rozgrywką.

Twórcy postanowili nie zdradzać jak doszło do tego, że wyruszyliśmy w podróż. Pozostaje nam  uruchomić wyobraźnię…

Ghosts of Memories można kupić w App Store za 4,99 PLN

Poprzednio polecaliśmy m.in:

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Z miłości do Apple

Piotr Mazurek

Użytkownik i fan Apple od... zawsze. Amator zdjęć i zawodowy modelarz. Wielki pasjonat dronów, którymi lata już niemal od 10 lat.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: