ThinkApple poleca – gry na weekend: Push & Pop i Ghosts of Memories

by Piotr Mazurek on 16 września 2017

W każdym tygodniu polecamy Wam dwie gry na iOS, którym według nas warto poświecić trochę wolnego czasu w weekend. Są to tytuły mniej lub bardziej znane. Jedna z polecanych gier zawsze jest darmowa, a na drugą trzeba wydać kilka złotych.

Jedną z najbardziej znanych logicznych gier komputerowych jest Tetris. Stworzona w Związku Radzieckim premierę miała 6 czerwca 1984 roku. Do dziś powstają nowe odmiany i wariacje tej łamigłówki.

berrolia

Push & Pop

Dziś chciałbym przybliżyć Wam grę, która co prawda nie wygląda jak wspomniany wyżej klasyk, ale trudno nie dostrzec, co inspirowało twórcę Push & Pop.

Naszym zadaniem jest tak pokierowanie postacią (choć nazywanie dwóch klocków stojących jeden na drugim na szczycie sześcianu trudno nazywać postacią…), aby ułożyć w linii prostej pięć kwadratów. Poprawnie zbudowana ścianka znika, a my otrzymujemy dodatkowe punkty w postaci małych diamentów.

Nieprzemyślane ruchy powodują, że mamy coraz mniej miejsca i ograniczamy się nowymi klockami. Gra skończy się, jeśli z każdej strony będzie nas blokować rząd klocków ciągnący się aż do krawędzi platformy, na której stoimy.

Gra jest bardzo przyjemna wizualnie, można ją obsługiwać jedną ręką, trzymając iPhone’a w pozycji pionowej. Całość dopełnia ciekawa muzyka.

Push & Pop można pobrać za darmo z App Store.

Ghosts of Memories

Kolejna gra na dziś również opiera się na klockach, jest jednak dużo bardziej skomplikowana.

21 poziomów w sześciu mitycznie wyglądających światach. Miejscach, gdzie ruchome przejścia przeplatają się z przepięknymi ogrodami, wodospadami, wiszącymi skałami i magią.

Główny bohater, podróżnik w pelerynie z magicznym berłem, musi dostać się do pięknej kobiety zaklętej w krysztale.

Droga to labirynt kamiennych ścieżek, które przeważnie prowadzą do zagłady, ale wykorzystując magię możemy wpłynąć na ostateczny kształt trasy, którą się poruszamy.

Wspaniała grafika i muzyka wprowadzają gracza w bardzo spokojny nastrój. Przeżywamy przygodę, która ma swój początek na długo przed naszą rozgrywką.

Twórcy postanowili nie zdradzać jak doszło do tego, że wyruszyliśmy w podróż. Pozostaje nam  uruchomić wyobraźnię…

Ghosts of Memories można kupić w App Store za 4,99 PLN

Poprzednio polecaliśmy m.in:

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Piotr Mazurek

Piotr Mazurek

Użytkownik i fan Apple od... zawsze.
Amator zdjęć i zawodowy modelarz. Wielki pasjonat dronów, którymi lata już niemal od 10 lat.
Piotr Mazurek

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page

Previous post:

Next post: