ThinkApple poleca – gry na weekend: Jetpack Joyride i Elektronika IM

Piotr Mazurek   4 sierpnia 2017

W każdy piątek polecamy Wam dwie gry na iOS, którym według nas warto poświecić trochę wolnego czasu w weekend. Są to tytuły mniej lub bardziej znane. Jedna z polecanych gier zawsze jest darmowa, a na drugą trzeba wydać kilka złotych.

W 1705 roku car Piotr I (zbieżność imion przypadkowa) wprowadził podatek od noszenia brody. Chciał w ten sposób zmodernizować społeczeństwo na wzór zachodni. Każdy, kto uiszczał taką opłatę nosił przy sobie specjalny żeton z wybitym zarostem i napisem w bezpośrednim tłumaczeniu „pieniądze wzięte”.

berrolia

Jetpack Joyride

Główną postacią darmowej gry tygodnia jest… brodacz zbierający monety.

Gdy Apple wprowadził do iMessage naklejki, inaczej niż wielu innym osobom, pomysł od razu przypadł mi do gustu. Od tamtej chwili używam ich codziennie. Jedną z moich ulubionych postaci jest właśnie brodaty twardziel, który, jak twierdzi moja żona, jest do mnie nawet posobny. Przy okazji ściągnięcia naklejek okazało się, zupełne przypadkiem na iPhone zainstalowała mi się gra Jetpack Joyride od Halfbrick Studios.

Aplikacja jest bardzo prosta. Biegniemy w prawo, jak w klasycznych grach, zbieramy monety, niszczymy naukowców i unikamy przeszkód. Co chwilę trafi się bonus w postaci super broni.

Przejście do następnego poziomu zależy od tego ile uzbieraliśmy monet oraz jak wielu naukowców mamy na sumieniu.

Grę można pobrać za darmo z App Store.

Elektronika IM

W latach 80-tych Nintendo produkowało przenośne konsole Game & Watch. Nie zrobiły one wówczas wielkiej kariery, za to rosyjska firma Electronika produkując klony tych konsoli – seria IM – zyskała dużą popularność.

Znany wszystkim wilk zbierający jajka w kurniku, czy kucharz podrzucający kiełbaski na patelni to popularne gry tamtych lat.

Dziś, w świecie iPhona, trudno sobie wyobrazić, że taka konsola miała zaledwie jedną grę i wbudowany zegarek. Na szczęście znalazł się pasjonat, który stworzył aplikacje na wzór tamtych konsol i w App Store można je kupić. Powrót do lat młodości kosztował nas będzie zaledwie kilka złotych.

Dostępnych jest sześć gier:

Gry zostały bardzo dobrze odtworzone. Do dyspozycji mamy dwa lub cztery przyciski sterujące, dwa tryby trudności wybierane mniejszymi przyciskami, umieszczonymi w prawym, górnym rogu oraz przycisk resetu.

Paczkę pięciu płatnych tytułów możemy kupić za 13,99 zł.

Poprzednio polecaliśmy:

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Produkty Apple w super cenach

Piotr Mazurek

Użytkownik i fan Apple od... zawsze. Amator zdjęć i zawodowy modelarz. Wielki pasjonat dronów, którymi lata już niemal od 10 lat.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: