ThinkApple poleca – gry na weekend: Boom Town i Prune

Piotr Mazurek   28 lipca 2017


W każdy piątek polecamy Wam dwie gry na iOS, którym według nas warto poświecić trochę wolnego czasu w weekend. Są to tytuły mniej lub bardziej znane. Jedna z polecanych gier zawsze jest darmowa, a na drugą trzeba wydać kilka złotych.

Gdy w 1903 roku powstało przedsiębiorstwo Forda, głównym środkiem transportu były konie z zaprzęgiem. Chodź od tych wydarzeń minęło ponad 100 lat, kilka stanów nadal nie zmieniło niektórych absurdalnych przepisów. Na przykład w Nowym Orleanie, Memphis i Alabamie przed jadąca kobietą powinien biec mężczyzna trzymający czerwoną flagą, ostrzegając innych uczestników ruchu o zbliżającym się niebezpieczeństwie.

berrolia

Traffic Panic Boom Town

To gra, która łączy w sobie dwie kategorie, z jednej strony mamy do czynienia z szybką akcją palcem po ekranie, z drugiej z planowaniem i rozwojem infrastruktury.

Rozpoczynamy na skrzyżowaniu ulic trzypasmowych, położonych na zupełnym pustkowiu.

Naszym zadaniem jest ręczne sterowanie sygnalizacją świetlną, tak aby nie doszło do kolizji. Choć wyglada to bardzo spektakularnie, to należy unikać wypadków ponieważ za każdy poprawnie przepuszczony samochód otrzymujemy pieniądze.

Gra zwalnia tempo, a my wcielamy się w urbanistów, którzy za zarobione pieniądze budują wokół skrzyżowania miasto. Po kilku rundach możemy pochwalić się średniej wielkości miastem.

Grę można pobrać za darmo tutaj

Prune

Po ciężkim tygodniu lubię wyciszyć się ćwicząc jogę przy spokojnej, relaksującej muzyce.

Gra, którą dziś polecam nie służy co prawda do ćwiczeń, ale pozwala zagłębić się w arkana kultury dalekiego wschodu i zająć się przycinaniem drzew.

Gra ma prostą, lecz przepiękną grafikę, w tle słychać też wyciszającą muzykę. Świeci słońce, a z ziemi wyrasta drzewo, które pnie się do góry nienaturalnie szybko. Gałęzie rozrastają się w każdym kierunku. Na graczu spoczywa odpowiedzialność za ukierunkowanie ich na słońce, tak aby mogły puścić kwiaty i przez kilka sekund swojego życia cieszyć oko właściciela swym pięknem.

Gra otrzymała nagrodę Best of 2015 App Store. I według mnie zdecydowanie na nią zasłużyła.

 

 

Aplikacja przyciąga nie tylko pod względem graficznym, lecz daje również coś dla ducha. Sprawdźcie sami.

Grę można kupić za 2,99 PLN tutaj

Ostatnio polecaliśmy też: 

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast, w którym rozmawiamy o iPhonie 8

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Piotr Mazurek

Użytkownik i fan Apple od... zawsze. Amator zdjęć i zawodowy modelarz. Wielki pasjonat dronów, którymi lata już niemal od 10 lat.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: