Apple usuwa z oferty iPoda nano i shuffle oraz uaktualnia ofertę iPoda touch

Mateusz Majewski   27 lipca 2017

Dziś po południu Apple usunęło ostatecznie iPoda nano oraz shuffle ze swojej strony, a także nie będzie prawdopodobnie kontynuować sprzedaży w sklepach stacjonarnych. W ofercie pozostały jednak jeszcze iPody touch, które od dziś zakupić można tylko w dwóch wariantach pojemnościowych.

Dyskretnie usunięte dziś modele ostatni raz uaktualnione zostały w 2015 roku, jednak były to tylko aktualizacje kolorystyczne. Na rynku pojawiły się w roku 2012 i od tamtej pory były sprzedawane w niezmiennej formie. iPody z roku na rok wykazywały tendencję spadkową jeśli chodzi o ilość sprzedanych sztuk i tym samym przychodów dla firmy. I chociaż to bardzo prawdopodobne, na razie nie wiadomo, czy Apple planuje skończyć ich handel także w sklepach stacjonarnych. Jak pisze 9to5mac, sklep Apple z którym rozmawiali nie dostał dotychczas żadnych informacji na temat zakończenia sprzedaży wspomnianych iPodów.

Wraz z usunięciem ze strony nano i shuffle, uaktualnienia oferty doczekał się iPod touch, którego warianty pojemności skrócono jedynie dwóch pozycji. Wcześniej dostępne były wersje 16,32,64 i 128GB w cenach kolejno 999, 1199, 1499 i 1999zł. Obecnie zakupić można jedynie dwie konfiguracje 32GB w cenie 990zł i 128GB za 1490zł.

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast, w którym rozmawiamy o iPhonie 8

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Maki w chipami z serii "M" w rewelacyjnych cenach!

Mateusz Majewski

Apple-user od 2008 roku. Inżynier Informatyki. Fotografuję, żegluję, programuję. Zdjęcia: instagram.com/mateuszmajewskicom

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: