ThinkApple poleca – gry na weekend: Titanfall Assault i Hocus

Piotr Mazurek   25 sierpnia 2017

W każdy piątek polecamy Wam dwie gry na iOS, którym według nas warto poświecić trochę wolnego czasu w weekend. Są to tytuły mniej lub bardziej znane. Jedna z polecanych gier zawsze jest darmowa, a na drugą trzeba wydać kilka złotych.

Kto z Was nie marzył o wielkim robocie? W literaturze mechy pozostają nieodłącznym elementem Sci-fi. W filmach i grach również nie brakuje tej tematyki. Robot Jox, Pacific Rim, nawet w Avatarze i Matrixie były motywy robotów, którymi sterowali siedzący w nich ludzie. Koncepcja bardzo widowiskowa, ale w realnym życiu niezwykle niebezpieczna. A jeżeli niebezpieczna, to znaczy, że człowiek będzie dążył do jej zrealizowania.

berrolia

Titanfall Assault

Pierwsza z polecanych dzisiaj gier to połączenie strategii, strzelanki i rywalizacji z innymi użytkownikami. Szybkie bitwy o granice dominacji. Starcia rozgrywają się na kilku mapach.

Należy w przemyślany sposób rozmieścić pilotów, których umiejętności bojowe możemy wcześniej ćwiczyć. Zdobywamy karty zdolności taktycznych, Tytanów modyfikujemy i zmieniamy im uzbrojenie. Gra wymaga cech przywódczych i strategicznego myślenia.

Wszystko rozgrywa się w czasie rzeczywistym, z prawdziwymi przeciwnikami. Pomimo tego, że na ekranie dużo się dzieje, wszystko wygląda bardzo dobrze i jest przejrzyste.

Titanfall Assault można pobrać za darmo z App Store.

Hocus

Dla kontrastu gra minimalistyczna, ale za to bardzo wciągająca.

Początkowo przesuwamy mały czerwony sześcian po trójwymiarowej prostej belce, na końcu której znajduje się idealnie pasujący otwór. Prostym gestem jednego palca po ekranie przesuwamy w kierunku wyjścia.

Na kolejnym etapie droga sześcianu do otworu nie jest już tak prosta. Belka z każdym etapem staje się coraz bardziej skomplikowaną konstrukcją wykorzystującą złudzenie optyczne. Nie raz trzeba mocno wytężyć oko, by znaleźć właściwą trasę.

Dla ułatwienia, po każdym ruchu wyświetlane są kierunki, w którym możemy się poruszać. Istnieje możliwość udostępniania naszych postępów w równie ładnej grafice, co cała gra.

Hocus można kupić w App Store za 1,99 PLN

Poprzednio polecaliśmy:

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Piotr Mazurek

Użytkownik i fan Apple od... zawsze. Amator zdjęć i zawodowy modelarz. Wielki pasjonat dronów, którymi lata już niemal od 10 lat.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: