ThinkApple poleca – gry na weekend: Criminal Case i Tomb Raider I

Piotr Mazurek   18 sierpnia 2017

W każdy piątek polecamy Wam dwie gry na iOS, którym według nas warto poświecić trochę wolnego czasu w weekend. Są to tytuły mniej lub bardziej znane. Jedna z polecanych gier zawsze jest darmowa, a na drugą trzeba wydać kilka złotych.

Na ten weekend proponuję Wam dwie wspaniałe gry: Criminal Case i Tomb Raider I.

berrolia

Criminal Case

Gra pozwala poczuć, przynajmniej częściowo, jak to jest być detektywem i rozwiązywać sprawy kryminalne.

Pierwsza rozpatrywana przez nas sprawa jest bardzo prosta i jesteśmy prowadzeni przez nią krok po kroku, tak, aby zapoznać się z ogólną koncepcją gry.

Po zakończeniu sprawy dostajemy możliwość stworzenia własnej postaci. Nie mamy dużego wyboru – jedynie podstawowe cechy tj. płeć, kolor skóry, włosy i mundur. W tym momencie otrzymujemy zgłoszenie o przestępstwie, a kapitan – jak w każdym amerykańskim klasyku kryminalnym – krzyczy na nas, żebyśmy się pośpieszyli.

Gra prowadzi nas po mieście zbrodni do następnego punktu na mapie bezwzględności jej mieszkańców. W ponurych miejscach zbieramy dowody. Spośród wielu rzeczy musimy odszukać te, które są istotne dla sprawy. Wewnątrz mieszkania ofiary znajdujemy kolejne przedmioty ułatwiające rozwiązanie zagadki.

Najważniejsze jednak są zwłoki.

Po zakończeniu czynności śledczych możemy zlecić autopsję w policyjnym prosektorium i czekać na rezultat badań. Możemy zapłacić za wyniki „na wczoraj” realnymi pieniędzmi.

Przeszukujemy zebrane dowody. Następuje przełom w śledztwie. Mamy już podejrzanych. Dopasowujemy dowody do zatrzymanych osób i drogą dedukcji wskazujemy sprawcę.

Jeśli dobrze wytypowaliśmy, przestępca trafia przed sądu i zostaje skazany. Dodatkową motywacją okazuje się ranking detektywów. Zadowolony kapitan wręcza nam medal. A my… przyjmujemy kolejne zgłoszenie.

Gre można pobrać za darmo z App Store

Tomb Raider I

Tę grę znają chyba wszyscy. Nawet Ci, którzy w nią nigdy nie grali rozpoznają tytuł choćby z filmów, które powstały na jej podstawie.

Pierwsza gra z serii wyszła w 1996 roku i świat oszalał zarówno na punkcie samej gry, jak i jej głównej bohaterki. Początkowo miał być to mężczyzna w kapeluszu z batem w ręku, ale wydawcy bojąc się o procesy sądowe w związku z podobieństwem do serii filmów o Indiana Jones zmienili postać. Ostatecznie wybrano skąpo ubraną, lecz wykształconą i uzbrojoną brytyjską arystokratkę o imieniu Lara Croft.

Gra toczy się z pozycji trzeciej osoby. Lara otrzymuje zlecenie od Jaqueline Natli, aby odnaleźć mityczny artefakt Scion. Wyrusza wiec w Andy w celu odnalezienia grobowca Qualopeca, w którym rzekomo znajduje się Scion.

Niestety, po dotarciu na miejsce jej przewodnik ginie, a bohaterka zostaje sama z dwiema sztukami Browing High Power 9mm. Wchodzi do grobowca – wtedy przejmujemy kontrolę nad postacią.

Czekają na nas pułapki, zagadki i oczywiście istoty utrudniające życie. Na szczęście to tylko początek. Akcja dzieje się w różnych częściach współczesnego i mitycznego świata.

Sterowanie nie należy do najprzystępniejszych, a grafika wygląda bardzo topornie. Niemniej jednak cała gra jest bardzo dobra i okazuje się, że nigdy tak dobrze nie zmarnowałem tylu godzin przed telefonem.

Gra pierwotnie wydana na konsole i PC, dziś możemy się nią w pełni cieszyć na iPhone.

Grę można kupić w App Store w cenie 4,99 PLN

Poprzednio polecaliśmy:

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Mac od ręki i w super cenie!

Piotr Mazurek

Użytkownik i fan Apple od... zawsze. Amator zdjęć i zawodowy modelarz. Wielki pasjonat dronów, którymi lata już niemal od 10 lat.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: