Apple Watch Series 3 z lepszą baterią, kartą eSIM, bez wsparcia dla Androida, model LTE niedostępny w Polsce?

Tomek Czech   18 sierpnia 2017

Wiemy coraz więcej o Apple Watch Series 3, który ma posiadać wsparcie dla LTE, i który ma zostać zaprezentowany we wrześniu (razem z nowymi iPhone’ami) i trafić do sprzedaży pod koniec roku.

berrolia

Według Economic Daily News (za Digitimes), zegarek będzie wyposażony w baterię zapewniającą dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu. Lepsza bateria w nowym modelu jest potrzebna do zasilania bardzo energochłonnej anteny LTE. Ale jeśli taka bateria trafi też do modeli Series 3 bez LTE, może zapewnić dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu niż obecnie w Series 2.

Analityk Ming-Chi Kuo donosi z kolei, że łączność z siecią komórkową może zostać ograniczona do transmisji danych i za pomocą nowego Apple Watcha nie będzie można wykonywać tradycyjnych połączeń głosowych. Według jego informacji, Apple nie uporało się z technicznymi problemami, które uniemożliwiają wygodne korzystanie z tej funkcji.

Ma to jednak swoje plusy – dzięki temu zegarek nie będzie musiał posiadać wsparcia dla 3G, co uprości dizajn anteny i pozwoli zaoszczędzić trochę miejsca wewnątrz obudowy. Już kilka dni temu Kuo podawał, że Apple Watch Series 3 nie będzie obsługiwało łączności 3G. Nowe modele mają być dostępne w wersji WiFi + LTE oraz WiFi only.

Za pomocą zegarka będzie można jednak wykonywać połączenia VoIP – przez FaceTime, Skype’a czy inne aplikacje.

Analityk przewiduje, że nowy Apple Watch będzie wyposażony w kartę eSIM (z oczywistego powodu – braku miejsca na tradycyjną kartę SIM). Dlatego Series 3 z LTE może być dostępny jedynie w bardzo ograniczonej liczbie państw – niewielu operatorów wspiera już karty eSIM.

Z tego powodu nowy zegarek może nie trafić do sprzedaży w Polsce – żadna z polskich sieci komórkowych nie umożliwia korzystania z eSIM.

Według wcześniejszych informacji, Apple od dawna rozmawia z czołowymi amerykańskim operatorami – Verizon, AT&T i T-Mobile – o zapewnieniu wsparcia dla nowej generacji Apple Watcha z eSIM i jego wspólnej dystrybucji.

Według Kuo, Apple nie pracuje nad aplikacją Watch dla Androida i nie umożliwi współpracy nowych modeli swojego zegarka ze smartfonami z tym systemem operacyjnym.

Zobacz też: Dlaczego Apple Watch to wartościowy produkt?

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Digitimes, MacRumors

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: