Aplikacja tygodnia: LongScreen, czyli długie zrzuty ekranów

Dawid Olczak   18 sierpnia 2017

Chciałbyś zrobić zrzut ekranu aplikacji lub strony internetowej i wkleić ja w ramkę iPhone’a? A może tekst, który chciałeś udostępnić nie mieści się na jednym ekranie? Z aplikacją LongScreen to nic trudnego – wystarczy kilka prostych kroków i będziesz mógł podzielić się nietypowym zrzutem ekranu ze znajomymi.

berrolia

Tworzenie długich zrzutów ekranu

Ile to już razy chcieliśmy podzielić się z naszymi znajomymi jakąś ciekawą rozmową podpatrzoną na Twitterze bądź na iMessage, która nie mieściła się na jednym zrzucie ekranu. Niestety Apple nie wspiera natywnie długich screenów, więc jesteśmy zmuszeni korzystać z aplikacji firm trzecich.

LongScreen rozwiązuje ten problem, łącząc kilka screenów w jedną długą całość. Aby jednak aplikacja mogła prawidłowo pozszywać nasze zrzuty ekranu, musimy pamiętać, aby koniec tekstu (lub większą jego część) z pierwszego zrzutu ekranu znajdowała się na kolejnym.

Kiedy już zrobimy kilka prawidłowo wykonanych screenów, możemy przejść do aplikacji, aby wygodnie je połączyć. Program automatycznie wyświetli nasz folder ze zrzutami ekranu, gdzie będziemy mogli wybrać interesujące nas zrzuty i połączyć wszystko w całość, po wciśnięciu przycisku “Merge”.

Oczywiście, wszystko możemy od razu udostępnić, bądź zachować na później w iCloud lub Zdjęciach.

Tworzenie zrzutów w ramkach obok siebie.

Czasami potrzebujemy też udostępnić kilka zrzutów obok siebie, np. screeny z gier czy samego systemu iOS. W ThinkApple często używamy tego typu narzędzi, choć zazwyczaj wykorzystujemy do tego Workflow.

LongScreen też się do tego świetnie nadaje. Możemy ustawić trzy, cztery bądź więcej zrzutów w ramkach obok siebie i ustawić wycięcie.

Mało tego, możemy wykorzystać do tego dwa rodzaje ramek (black i silver) z iPhone’a, Apple Watch i iPada. Oczywiście, jeśli nie mamy potrzeby korzystania z ramek, możemy również operować czystymi screenami.

LongScreen oferuje jeszcze jedną bardzo przydatną funkcję, która niestety jest domyślnie wyłączona. Może usuwać oryginalny zrzuty ekranu z naszego iPhone’a zaraz po tym, jak go udostępnimy lub zapiszemy jego nową, obrobioną wersję.

Podsumowanie

LongScreen należy do kategorii programów, z których raczej nie będziemy korzystać na co dzień, lecz w pewnych sytuacjach może okazać się niezastąpiona. Poza tym, korzystanie z niej to czysta przyjemność.

Aplikacja kosztuje obecnie 13,99 zł (ale często bywa przeceniona) i jest do ściągnięcia z App Store na iPhone i iPada.

Poprzednio polecaliśmy:

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Mac od ręki i w super cenie!

Dawid Olczak

Użytkownik sprzętów z nadgryzionym jabłkiem od 2010 roku.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: