ThinkApple poleca – gry na weekend: Year Walk i TownShip

Piotr Mazurek   2 września 2017

W każdym tygodniu polecamy Wam dwie gry na iOS, którym według nas warto poświecić trochę wolnego czasu w weekend. Są to tytuły mniej lub bardziej znane. Jedna z polecanych gier zawsze jest darmowa, a na drugą trzeba wydać kilka złotych.

Instynkt przetrwania jest źródłem podstawowych cech pierwotnych. Jedną z nich jest strach. Ostatnio trafiłem na grę, która choć nie wygląda jak klasyczny horror, od razu przypadła mi do gustu.

berrolia

Year Walk

Od razu po uruchomieniu wpadamy w mroczny klimat. Jak stary przycinający się film wyświetlany jest wstęp do fabuły. W dawnych czasach człowiek próbował uchwycić przyszłość w dość dziwny sposób…

Podczas wędrówki przez las spotykamy starożytne, skandynawskie zjawy. Dziwne stworzenia, które wędrują pomiędzy rzeczywistością, a miejscami nadprzyrodzonymi, pomiędzy dwoma, a nawet trzema wymiarami.

Błąkając się tak po lesie natrafiamy, przy niewielkiej pomocy twórców gry, na stary młyn, który z przeraźliwym dźwiękiem porusza swym wiatrakiem. W środku nieśmiała dziewczyna. Chce nas skrzywdzić? Nie…! Uśmiecha się, mówi, że czekała na nas i że bardzo nas lubi. Niestety pochodzimy z innych światów… Z lekkim przerażeniem na twarzy dodaje, że musimy już iść.

Wracamy do miejsca, z którego ruszyliśmy. Rozpoczyna się (m)roczna wędrówka…

Year Walk można kupić w App Store za 4,99 PLN

TownShip

Gra inna niż wszystkie. Niektórych pochłania na lata.

Długo zastanawiałem się, czy wspominać Wam o niej, ale… rynek dyktuje podaż.

Jeśli kiedykolwiek zastawialiście się nad ucieczką na wieś, zacznijcie od tej pozycji. Poczujcie się farmerami, którzy uprawiają pola ze zbożem, warzywami, owocami, drzewami, kwiatami, nawet bawełną. Hodują też  zwierzaki – krowy, kury, pszczoły czy owce.

Zbierają swoje plony, by następnie sprzedać je w sklepie, załadować transport kolejowy, wypełnić zapotrzebowanie na poszczególne produkty poprzez zamówienia lotnicze, napływające również helikopterem, lub po prostu podzielić się ze znajomymi w sieci

Na pewnym etapie stajemy się właścicielami kopalni, w której oprócz wydobywanego kruszcu znajdujemy archeologiczne cudeńka.

Budujemy zoo, które stopniowo powiększa się o nowe stanowiska z egzotycznymi zwierzętami. Tworzymy im rodziny, mamy wpływ na nadawane imiona.

Wszystko musi być na tyle rozważne, byśmy zarobili jak najwięcej i przeszli do kolejnej rundy, w której otworzą się przed nami nowe możliwości, nowe rynki zbytu, nowe produkty, które możemy uprawiać lub nadzorować ich wydobycie.

Poszerzamy zakres ekspansji terytorialnej, budując miasto i powiększając swoją farmę.

Gra aktualizowana jest na bieżąco, posiada możliwość zakupu produktów wewnątrz aplikacji, ale i bez tego można prowadzić okazałe gospodarstwo ciesząc się plonami i karmiąc zwariowane, czasem zezowate zwierzaki.

TownShip można pobrać za darmo z App Store.

Poprzednio polecaliśmy:

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Mac od ręki i w super cenie!

Piotr Mazurek

Użytkownik i fan Apple od... zawsze. Amator zdjęć i zawodowy modelarz. Wielki pasjonat dronów, którymi lata już niemal od 10 lat.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: