iPhone 8, iPhone 8 Plus i iPhone Edition – tak mają się nazywać nowe iPhone’y

Tomek Czech   1 września 2017

Seth Weintraub, redaktor 9to5Mac, jest właśnie na targach IFA w Berlinie i relacjonuje, że dwaj bardzo duzi producenci etui do iPhone’ów twierdzą, że trzy nowe modele iPhone’ów zostaną nazwane “iPhone 8”, “iPhone 8 Plus” i “iPhone Edition”.

berrolia

iPhone 8 i 8 Plus to modele, które od dawna nazywamy “7s” i “7s Plus” – będą rozmiarów obecnych iPhone’ów 7 i 7 Plus (4,7- i 5,5-cala), zostaną wyposażone w szklaną obudowę i zyskają wsparcie dla ładowania indukcyjnego.

iPhone Edition to topowy model z wyświetlaczem OLED, który nazywamy iPhonem 8.

Według Weintrauba, producenci etui uzyskali te informacje bezpośrednio z fabryk Foxconnu w Shenzhen od osób, które widziały opakowania do nowych iPhone’ów. Producenci są na tyle pewni tych nazw, że rozpoczęli już drukowanie opakowań do swoich case’ów i materiałów promocyjnych z nazwami “iPhone 8”, “iPhone 8 Plus” i “iPhone Edition”.

Źródła w Shenzhen potwierdzają też, że ładowanie indukcyjne w nowych iPhone’ach nie będzie się odbywało z pełna mocą, którą umożliwia standard Qi w wersji 1.2 (według wcześniejszych plotek, iPhone’y mają się ładować z maksymalną mocą 7,5 W, czyli połową tego, co umożliwia teraz Qi 1.2).

Jednak wbrew wcześniejszym doniesieniom, nowe iPhone’y mają być kompatybilne z dostępnymi już na rynku ładowarkami Qi, m.in. tymi zainstalowanymi w Starbucksach.

Konferencja Apple i premiera nowych iPhone’ów oraz Apple Watcha LTE i Apple TV 4K odbędzie się 12 września.

Czy to już czas na iPhone’a Pro?

Może Cię zainteresować:

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: 9to5Mac

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: