ThinkApple poleca – gry tygodnia: Domino World AR i Badminton League

Piotr Mazurek   10 listopada 2017

W każdym tygodniu polecamy Wam dwie gry na iOS, którym według nas warto poświecić trochę wolnego czasu. Są to tytuły mniej lub bardziej znane. Jedna z polecanych gier zawsze jest darmowa, a na drugą trzeba wydać kilka złotych.

Domino World AR

Kwat pai to gra znana starożytnym ludom Chin. Przypuszcza się, że znali ją również Grecy i Hebrajczycy. Najstarszy zestaw kości znaleziono w grobowcu Tutanchamona, egipskiego faraona XVIII dynastii, w latach 1333–1323 p.n.e. Wspomniana gra znana jest we współczesnym świecie bardziej jako Domino.

berrolia

Zasady pojedynczej rozgrywki nie są pasjonujące. Ciekawszym zastosowaniem płytek, zwanych również kamieniami, wydaje się ustawianie ich pionowo jeden za drugim, tak aby stworzyły ścieżkę. Po ułożeniu ostatniego elementu z ogromną satysfakcją popychamy pierwszy dzięki czemu zapoczątkowujemy przewracający się ciąg.

Z nieznanych ludzkości przyczyn, tak prymitywna rozrywka jest bardzo wciągająca. Zawodowcy układają konstrukcje z tysięcy płytek, tworząc przy okazji małe dzieła sztuki. Piszę o tym wszystkim, bo czym byłoby współcześnie domino bez aplikacji na iPhone’a.

Domino World AR to wspaniała gra, dzięki której można w szybki sposób zastawić cały stół wirtualnymi kośćmi, do których dokładamy na przykład małą armatę, samolot czy dinozaura. Mój ulubiony dodatkowy element to krowa porywana przez ufo.

Niestety rozbija się i koniec końców nie odlatuje.

Do naszej układanki wykorzystać możemy również inne przedmioty, by stworzyć niepowtarzalną maszynę Goldberga.

Źródło radości z przewracających się klocków pozostaje nadal niezbadane.

Domino World AR można kupić w App Store za 8,99 PLN.

Badminton League

Historia kolejnej gry również sięga kilku tysięcy lat. Rysunki pozostawione przez cywilizację aztecką i chińską przedstawiają między innymi grę przypominającą Badminton. Właśnie tego rodzaju rozrywkę w wersji cyfrowej dziś Wam polecam.

Początkowo wybieramy dla swojej postaci kolor włosów, skóry i płeć.

Widok na kort mamy z boku, poruszamy się w przód i w tył, oczywiście w granicach naszego pola. Uderzać można z góry, z dołu, ale również z wyskoku.

Przechodzimy wstępny trening. Lotki wystrzeliwane są przez maszynę. Później otrzymujemy przeciwnika. Całości dopełnia realistyczny dźwięk, jaki wydają buty, gdy biegamy na hali.

Badminton League można pobrać za darmo z App Store

Poprzednio polecaliśmy m.in:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Piotr Mazurek

Użytkownik i fan Apple od... zawsze. Amator zdjęć i zawodowy modelarz. Wielki pasjonat dronów, którymi lata już niemal od 10 lat.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: