ThinkApple poleca – gry tygodnia: Last Day on Earth: Survival i powARdup

Piotr Mazurek   23 października 2017

W każdym tygodniu polecamy Wam dwie gry na iOS, którym według nas warto poświecić trochę wolnego czasu. Są to tytuły mniej lub bardziej znane. Jedna z polecanych gier zawsze jest darmowa, a na drugą trzeba wydać kilka złotych.

Last Day on Earth: Survival

Kosmiczny wirus? Mutagen ptasiej grypy? A może rządowe badania? Przyczyny nie znamy. Widzimy jedynie dramatyczne skutki. Jedyne co nam pozostaje, to przeżyć w świecie opanowanym przez… zombie!

berrolia

Gry o tej tematyce skupiają się głównie na zabijaniu nieumarłych oraz staraniach, by samemu nie dać się zarazić.

W Last Day on Earth: Survival chodzi głównie o to, aby sprawdzić swoje umiejętności i zobaczyć, czy przetrwamy. Musimy znaleźć ubranie oraz narzędzia, dzięki którym wybudujemy bezpieczny dom.

Udajemy się na wyprawy w nowe miejsca i odnajdujemy przedmioty, których możemy użyć do budowy pojazdu. Przeszukujemy samochody i obozowiska, w których nikogo już dawno nie ma. Opuszczone bazy wojskowe, rozbite samoloty…

Oczywiście każda z wypraw jest niebezpieczna i w każdej chwili może nas zaatakować dzikie zwierzę bądź zombie, ale nie możemy się poddać.

Dalej zbieramy drzewo, szukamy jedzenia. Wszystko po to, by przeżyć.

Last Day on Earth: Survival można pobrać za darmo z App Store.

powARdup

Płatną propozycją na dziś jest gra wykorzystująca rzeczywistość rozszerzoną.

Tym razem nie ma jednak potrzeby tak dużo się ruszać. Oczywiście, jak na początku każdej gry AR, musimy znaleźć kawałek prostej powierzchni typu stół czy podłoga. Skanujemy miejsce i po chwili na obraz z kamery nakładane są elementy gry.

W tym przypadku jest to unoszący się pojazd. Kierując statkiem musimy zbierać rozrzucone dookoła punkty, omijając miny. Co jakiś czas pojawi się możliwość zebrania elementu uruchamiającego coś na kształt osłony, dzięki której możemy niszczyć miny nie uszkadzając statku.

W tej grze sterowanie statkiem jest rozwiązane nieco inaczej niż zazwyczaj. Do dyspozycji mamy coś w rodzaju wskaźnika laserowego, dzięki któremu nadajemy tor lotu. Sterowanie odbywa się ruchem telefonu. Statek porusza się zachowując prawa fizyki, trzeba więc brać poprawkę na to, że przy gwałtownej zmianie kierunku lotu ślizgiem wpadniemy na przeszkodę.

Oczywiście gra zyskuje na atrakcyjności, jeśli wybierzemy ciekawe miejsce.

powARdup można kupić w App Store za 4,99 PLN.

Poprzednio polecaliśmy m.in:

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Mac od ręki i w super cenie!

Piotr Mazurek

Użytkownik i fan Apple od... zawsze. Amator zdjęć i zawodowy modelarz. Wielki pasjonat dronów, którymi lata już niemal od 10 lat.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: