ThinkApple poleca – gry tygodnia: AR Sports Basketball i Rush Rally 2

Piotr Mazurek   2 października 2017

W każdym tygodniu polecamy Wam dwie gry na iOS, którym według nas warto poświecić trochę wolnego czasu w weekend. Są to tytuły mniej lub bardziej znane. Jedna z polecanych gier zawsze jest darmowa, a na drugą trzeba wydać kilka złotych.

Mało osób wie kim jest Scottie Pippen, ale prawie na pewno każdy wie kim jest Michael Jordan, uważany za najlepszego w historii zawodnika ligi NBA. Drużyna, w której grał, pozostaje do dziś legendą. Chodzi oczywiście o Chicago Bulls. Numer 23 z koszulki Jordana został zastrzeżony. Scottie nie był od niego gorszy, jego numer 33 również został zastrzeżony. Grał na pozycji niskiego skrzydłowego i tak samo jak Michael sześciokrotnie zdobył tytuł mistrza NBA.

berrolia

AR Sports Basketball

Gra, którą dziś chciałbym przedstawić jest tak prosta, że trudno było mi o niej dużo  napisać. Dodatkowo jest bardzo wciągająca. To co dla mnie najważniejsze to fakt, że wykorzystuje rozszerzoną rzeczywistość.

AR Sports Basketball sprowadza się oczywiście do rzutów wolnych do kosza. Do dyspozycji mamy trzy tryby: DESK MODE, NORMAL MODE i H.O.R.S.E. MODE.

Pierwszy z trybów pozwala nam na granie na biurku, krześle czy stole. Po krótkim skanowaniu otoczenia kosz wraz z liniami wyznaczającymi fragment boiska pojawia się w wybranym miejscu. Ustalenie mocy i sam i rzut piłką odbywa się za pomocą suwaka umieszczonego po prawej stronie ekranu. Tor lotu, odległość i wysokość zmieniana jest już fizycznie. Możemy przemieszczać się z telefonem w ręku wokół kosza.

Drugi tryb jest w zasadzie taki sam, z tą jednak różnicą, że kosz jest już rozmiarów rzeczywistych i ustawić go możemy tylko na większej przestrzeni, typu chodnik czy podłoga. Musimy być również stosunkowo daleko od niego.

Zatem wstajemy z kanapy!

W ostatnim trybie dochodzi możliwość grania w kilka osób.

AR Sports Basketball można pobrać za darmo z App Store.

  Rush Rally 2

Druga, dzisiejsza pozycja również jest symulacją sportu, który bardzo lubię. Chodzi o wyścigi samochodowe rally.

Rush Rally 2 zdobyła uznanie poczytnych portali o grach mobilnych. Jest w niej dużo powtarzających się elementów z podobnych produkcji, ale trudno byłoby stworzyć symulator wyścigów bez takich dodatków jak garaż, w którym zbieramy i modyfikujemy samochody.

7 krajów i 72 etapy. Każdy z nich jest inny. Pogoda jest kapryśna, a i nawierzchnia się zmienia. Raz jedziemy po asfalcie równym jak stół, innym razem po sypkiej nawierzchni.

Można grać samemu, w trybie mulitiplayer, albo ze znajomymi, z którymi jesteśmy w Game Center. To ciekawe rozwiązanie, ponieważ można ścigać się z „duchem” znajomego, który już przejechał tę trasę.

Producent chwali się, że gra wyświetla obraz w 60 klatkach na sekundę, ale z małym dopiskiem, że tylko na najnowszych telefonach.

Nie wiem czy na moim iPhone 7 gra wyświetla 60 fps, ale działa bardzo płynnie, a sama grafika, choć lekko kwadratowa, jest przyjemna dla oka.

Czekam na grę tego typu wykorzystującą AR w iPhone.

Rush Rally 2 można kupić w App Store za 4,99 PLN.

Poprzednio polecaliśmy:

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

“Good Promo” w ThinkStore – mnóstwo świetnych akcesoriów tańszych nawet o 50%!

Piotr Mazurek

Użytkownik i fan Apple od... zawsze. Amator zdjęć i zawodowy modelarz. Wielki pasjonat dronów, którymi lata już niemal od 10 lat.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: