Raport: Samsung zarobi więcej na częściach do iPhone’a X niż do Galaxy S8

Tomek Czech   2 października 2017

Apple jest w tej chwili w dużym stopniu zależne od Samsunga przy produkcji iPhone’a, ale dobrze wiemy, że jest to zależność obustronna – przychody Samsunga również w dużym stopniu zależą od Apple. Z nowego raportu zrobionego przez Counterpoint Technology dla The Wall Street Journal możemy dowiedzieć się kilku szczegółów finansowych dotyczących tej zależności.

Z raportu wynika, że do połowy 2019 r. Samsung zarobi więcej na częściach produkowanych dla iPhone’a X (14,3 mld dol.), niż na częściach, które poszczególne oddziały firmy zarobią na sprzedaży części do Galaxy S8 (10,1 mld dol.).

berrolia

Samsung jest jedynym dostawcą ekranów OLED do iPhone’a X, dostarcza też (razem ze współpracującymi z nim firmami) baterie, pamięć Flash, kondensatory oraz kilka innych podzespołów. Na każdym iPhonie X Samsung zarabia 11o dolarów.

Południowokoreańskiej firmie musi więc zależeć na wysokiej sprzedaży flagowego modelu jej największego konkurenta. Być może nie mniej niż na sprzedaży swojego flagowca.

Counterpoint przewiduje, że do połowy 2019 r. Apple sprzeda 130 mln egzemplarzy iPhone’a X, a Samsung około 50 mln sztuk Galaxy S8.

Dlaczego kupię iPhone’a X?

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast: Tydzień z iPhonem 8 Plus

Więcej o iPhonie X:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: The Wall Street Journal

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: