Raport: iPhone X ma 3 GB RAM i baterię o pojemności aż 2716 mAh (czyli większą niż iPhone 8 Plus)

Tomek Czech   26 września 2017

Już wiele miesięcy temu analityk Ming-Chi Kuo informował, że według jego źródeł bateria w nowym flagowcu Apple będzie miała około 2700 mAh. Miał rację. Z opublikowanego właśnie dokumentu chińskiej agencji certyfikacyjnej TENAA wynika, że iPhone X ma baterię o pojemności 2716 mAh.

Co prawda w przypadku iPhone’a 8 Plus rzeczywista pojemność baterii (2691 mAh) różni się od pojemności podanej w dokumentach TENAA (2675 mAh), ale tylko nieznacznie, w dodatku dokumenty prawidłowo wskazały pojemność baterii iPhone’a 8 (1821 mAh), więc w przypadku iPhone’a X, nawet jeśli nie będzie to dokładnie 2716 mAh, to z pewnością nie dużo mniej lub więcej.

berrolia

Bateria w “iksie” jest więc prawdopodobnie minimalnie bardziej pojemna niż w iPhonie 8 Plus, mimo że iPhone X jest znacznie mniejszy od 8+. Jak podawał Kuo, Apple osiągnęło to stosując baterię w kształcie litery “L”, co z kolei było możliwe dzięki zmniejszeniu rozmiaru płyty głównej o połowę (teraz ma składać się ona z aż 20 warstw, w poprzednich modelach było ich 10).

Dzięki tak dużej baterii iPhone X będzie pracował na jednym ładowaniu mniej więcej tyle, ile obecnie 5,5-calowe modele Plus. Według oficjalnej specyfikacji podanej przez Apple, bateria w “iksie” wystarczy na:

  • rozmowy: do 21 godz.
  • praca z internetem: do 12 godz.
  • odtwarzanie wideo: do 13 godz.
  • odtwarzanie dźwięku: do 60 godz.

Z dokumentu TENAA wynika też, że iPhone X ma 3 GB RAM, czyli tyle samo ile iPhone 8 Plus (mniejszy iPhone 8 ma 2 GB RAM).

Przedsprzedaż iPhone’a X ruszy 27 października o godzinie 8:01 czasu polskiego. Jeśli nie uda się nam zamówić go w pierwszych sekundach dostępności, jest duża szansa, że nie dostaniemy go wcześniej niż w styczniu/lutym 2018 r.

W oczekiwaniu na iPhona’a X testujemy iPhone’a 8 Plus. Zobacz:

Zobacz porównanie: iPhone 8 vs. iPhone 8 Plus vs. iPhone X

Dlaczego kupię iPhone’a X?

Więcej o iPhonie X:

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Steve Hemmerstoffer

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: